Kolekcja Nioh
94V

Kolekcja Nioh

Kolekcja Nioh
  • Producent: Team Ninja
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 05.02.2021
  • Europa: 05.02.2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: RPG akcji, Kolekcje
  • od lat 18
  • przemoc

Kolekcja Nioh to kolekcja RPG-ów akcji przygotowana przez Team Ninja i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Pakiet ukazał się wyłącznie na PlayStation 5.

W ramach tej składanki twórcy zaproponowali dwa tytuły (zostały one udostępnione także osobno): 

Nioh Remastered - Edycja kompletna

W ramach wspomnianego pakietu odświeżono następujące tytułu (obejmuje ono głównie oprawki wizualnej czy technicznej jak wyższa rozdzielczość czy więcej klatek na sekundę).

W Nioh opowiedziana została historia niegdyś brytyjskiego pirata, a później wojownika Williama. Wskutek pewnych wydarzeń trafił on do Japonii w epoce samurajów, gdzie obok ludzi mieszkają także demony - obiekt miejscowych wierzeń znanych jako Yokai. Mimo trudności, dzięki pewnej księdze poznaje on tamtejszą walkę na tyle, że wyrusza w podróż celem odnalezienia pewnego skradzionego przedmiotu. Rozszerzenia kontynuują historię wojownika z Europy, a gracz spotka zarówno postacie fikcyjne (Yokai) jak i znanych przedstawicieli tamtego okresu (np. Nobushige Sanada, w grze wykorzystano jego pseudonim Yokimura).

Nioh 2 Remastered - Edycja Kompletna

Jest to przedstawiciel RPG akcji w scenerii japońskiej, który pod względem mechaniki rozgrywki może budzić skojarzenia z serią Dark Souls (pod względem fabuły Nioh nie ma aż tylu niedopowiedzeń). Gracz musi więc przygotować się na wymagające starcie czy fakt, że zgon jest elementem drogi stania się prawdziwym samurajem - w ramach tego tytułu, w odróżnieniu od pierwszej odsłony cyklu, nie jest to z góry narzucona postać. Z tym tytułem można zapoznać się w rozgrywce do 3 osób włącznie.

Nioh 2 przybliża historię osadzoną przed wydarzeniami znanymi z Nioh - w odróżnieniu od pierwszej odsłony cyklu bohaterem nie jest predefiniowana postać, a Hide. Ta trudniąca się eliminacją potworów istota pewnego dnia spotyka Toukichiro, miejscowego handlarza. Wspólnie wyruszają oni w podróż od wyniku której zależy przyszłość ówczesnej Japonii w której to istotnym elementem są Yokai, ucieleśniony element miejscowych wierzeń. Rozszerzenia przedstawiają różne wydarzenia osadzone przed wydarzeniami znanymi z podstawki.


Opis opracował: BZImienny
Video - Kolekcja Nioh

Podobne gry