Devil May Cry 5: Special Edition
766V

Devil May Cry 5: Special Edition

Devil May Cry 5: Special Edition
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Polski dystrybutor: Cenega
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 12.11.2020
  • Europa: 19.11.2020
  • Polska: 01.12.2020
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-3

Devil May Cry 5: Special Edition to gra akcji wyprodukowana i wydana przez firmę Capcom. Tytuł ukazał się na PlayStation 5 i Xbox Series S/X. Był on wzbogaconą o dodatkową zawartość nową wersją DMC 5.

Fabuła - Devil May Cry 5

DMC5 jest kontynuacją Devil May Cry 2 z PS2, czyli chronologicznie najbardziej wysuniętego w przyszłość odcinka serii. Historia skupia się na trzech postaciach, a punktem wyjścia jest dla niej wizyta tajemniczego mężczyzny zwanego “V” (Vitale) w agencji Devil May Cry prowadzonej przez łowcę demonów Dantego. Gdzie indziej Nero, wraz z pomocą Nico (jego mechanikiem), próbuje z kolei odnaleźć zakapturzonego mężczyznę, który pozbawił go Devil Bringera, prawej ręki, dzięki której dysponował on supermocami. Drogi tej trójki krzyżują się w Red Grave City, fikcyjnym mieście inspirowanym współczesnym Londynem i epicentrum inwazji demonów.

Rozgrywka - Devil May Cry 5

DMC5 działa na silniku RE Engine, którego po raz pierwszy użyto przy produkcji Resident Evil 7. Gra stara się łączyć cechy dwóch nurtów serii - gameplayowo nawiązuje do pierwszej czwórki, pod względem estetyki (mniej stylizowanej i bardziej realistycznej) zaś do DmC.

W pierwszej edycji DMC5 do naszej dyspozycji oddano trzy grywalne postacie różniące się znacząco stylem walki i umiejętnościami. Jest to Nero, który do bitki wykorzystuje mechaniczne protezy zwane “devil breakers” zastępujące Devil Bringera (można je zmieniać), rewolweru czy miecza Red Queen; ma on być dobrym wyborem zwłaszcza dla osób, które chcą czegoś bardziej przystępnego. Dante natomiast korzysta z miecza Rebellion, miecza Spardy, z tzw. devil arms (w tym z Cerberusa znanego z DMC3), ognistych rękawic, a nawet z motocykla; jego umiejętności są bardziej zróżnicowane, dlatego jest lepszym wyborem dla zaawansowanych graczy. Vitale natomiast to prawdziwy oryginał - korzysta z laski i księgi, przyzywając do pomocy demony, jak Griffon (orzeł), Shadow (pantera) czy Nightmare (golem).

W zależności od sytuacji w trakcie rozgrywki przejmiemy kontrolę nad którąś z wymienionych postaci lub będziemy mogli wybrać, kim chcemy zagrać.

Za walkę jesteśmy oceniani - im bardziej efektowny styl, tym lepsza nota. Nota ma z kolei wpływać na ścieżkę dźwiękową (muzyka wybrzmi donośniej).

W grze zaimplementowano system rozwoju pozwalający usprawniać umiejętności podopiecznych. Potrzebne są do tego orby, tutejsza waluta, którą zdobywamy eliminując przeciwników. W tym kontekście warto wspomnieć, iż Capcom dodał również system mikrotransakcji, który umożliwi kupowanie orbów za prawdziwe pieniądze.

Devil May Cry 5: Special Edition

Największą nowością w DMC 5 jest obecność czwartej grywalnej postaci - Vergila. Oprócz tego twórcy dodali również nowy (najwyższy) stopień trudności Legendary Dark Knight Mode i tryb Turbo Mode, w którym tempo rozgrywki jest szybsze o 20 proc.

W Special Edition nie zabrakło również trybu Bloody Palace udostępnionego jako DLC po premierze pierwowzoru. W nim także grać można Vergilem.

Twórcy poprawili ponadto jakość oprawy graficznej: podwyższono rozdzielczość do 4K, podbito framerate i dodano ray tracing.

Video - Devil May Cry 5: Special Edition
Recenzje

Podobne gry