Ender Lilies: Quietus of the Knights (PS4)

Ender Lilies: Quietus of the Knights (PS4)

Ender Lilies: Quietus of the Knights
  • Premiery
  • Świat: 20.07.2021
  • Europa: 20.07.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Ender Lilies: Quietus of the Knights to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studia Live Wire i Adglobe i wydana przez Binary Haze Interactive (firmę założoną przez byłego weterana Capcom, Hiroyukiego Kobayashiego). Tytuł ukazał się na PC, PS4 i Nintendo Switch.

Fabuła - Ender Lilies: Quietus of the Knights

Fabuła nie odgrywa w produkcji Live Wire/Adglobe przesadnie ważnej roli. Gra Gra pozwala nam się wcielić w niejaką Lily ,ostatnią kapłankę pochodzącą z krainy, gdzie tajemniczy deszcz przemienia ludzi w nieumarłych. Na początku swojej przygody budzi się ona w kościele pozbawiona pamięci. Jej zadaniem staje się odkrycie prawdy o sobie i dziwnym kataklizmie dewastującym świat. 

Rozgrywka - Ender Lilies: Quietus of the Knights

Ender Lillies to gra inspirowana takimi tytułami jak seria Metroid czy Dark Souls. Eksploracja i walka stanowią tu ważne filary całości, przy czym zaznaczyć warto, że ta druga nie jest tak wymagająca jak w cyklu studia FromSoftware. Nasza podopieczna dysponuje początkowo tylko dwiema umiejętnościami, tj. skokiem i unikiem, zaś na jej potencjał bojowy (wyprowadzane ataki) wpływ mają duchy, który pozyskujemy w trakcie przygody. Pozwalają one korzystać z unikatowych zdolności, choć w niemal wszystkich przypadkach (z wyjątkiem ducha dostępnego na starcie zmagań) korzystanie z ataków regulują cooldowny lub liczba zastosowań.

Jak wspomniano, eksploracja także stanowi bardzo ważną część gameplayu. Wraz z czasem bohaterka pozyskuje kolejne zdolności przydatne w tym aspekcie, co pomaga w odkrywaniu nowych lokacji. Przeczesywanie świata pozwala również natknąć się na rozmait przydatne relikty podnoszące potencjał bojowy podopiecznej (na marginesie: zdolności duchów także można ulepszać).

Za ścieżkę dźwiękową Ender Lillies odpowiada grupa Mili, która wcześniej pracowała m.in. przy seriach anime "Goblin Slayer" czy "Ghost in the Shell".

Podobne gry