Neptunia ReVerse
222V

Neptunia ReVerse

Neptunia ReVerse
  • Producent: Compile Heart
  • Wydawca: Idea Factory International
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 17.12.2020
  • Europa: 2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG

Neptunia ReVerse to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Compile Heart. Tytuł ukazał się na PlayStation 5. Był on remakem pierwszej odsłony Hyperdimension Neptunia.

Fabuła - Neptunia ReVerse

Produkcja Compile Heart to remake pierwszej części serii Neptunia, a konkretnie Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 Plus (ten tytuł był z kolei remakem pierwowzoru z PS3). 

Akcja toczy się w świecie Gamindustri, który składa się z czterech regionów, a każdym z nich zarządza bogini będąca personifikacją firmy bądź konsoli obecnej na rynku. Są to Planeptune (Sega), LaStation (PlayStation 3), Lowee (Wii) oraz Leanbox (Xbox 360). Pomiędzy tymi frakcjami toczą się “Konsolowe Wojny”. Główną bohaterką produkcji jest Neptune, która w wyniku pewnych wydarzeń doznaje amnezji, a niedługo potem wplątuje się w intrygę której następstwa mogą wpłynąć na losy całego świata.

Rozgrywka - Neptunia ReVerse

W kwestii rozgrywki gra łączy cechy japońskiego RPG-a i interaktywnej noweli. Neptune wraz z towarzyszami podróżuje po Gamindustri (nowością względem pierwowzoru jest wprowadzenie mapy świata), eksploruje dungeony i kładzie pokotem rzesze przeciwników. W grze zaimplementowano całkowicie zmodyfikowany system walki znany z późniejszych części serii Hyperdimension Neptunia. Nasi podopieczni nie stoją tu w rządku czekając na swoją kolejkę, tylko mogą swobodnie poruszać się po polu bitwy. Powraca wiele umiejętności i opcji z części pierwszej, a także zupełnie nowe patenty jak EXE Drive, specjalny wskaźnik dający możliwość odpalenia specjalnego, potężnego ataku na zakończenie combosa. Poza pojedynkami możemy zbierać plany, które oferują sposobność stworzenia lepszego ekwipunku, przedmiotów, a nawet odblokowania dodatkowych dungeonów.

Nowości - Neptunia ReVerse

Neptunia ReVerse wprowadza szereg nowości. Najważniejszy to Arrange Mode, tryb, w którym zmodyfikowano balans systemów i mechanik (dla fanów wcześniejszej wersji pozostawiono Original Mode).

To nie wszystko. W nowym remake’u w starciach mogą uczestniczyć cztery postacie jednocześnie, co więcej, już na starcie udostępniono ponad 20 grywalnych podopiecznych. Twórcy zaimplementowali również minigrę: łowienie ryb. 

Video - Neptunia ReVerse

Podobne gry