Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star DX
416V

Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star DX

Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star DX
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 04.03.2021
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star DX to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Edycja DX to rozbudowana wersja gry pierwotnie wydanej na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Fabuła - Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star DX

Ar nosurge pozwala nam śledzić wydarzenia z perspektywy dwóch par. Są to mianowicie Cas i Delta oraz Earthes i Ion. Ta pierwsza para rozpoczyna swoją przygodę po otrzymaniu zadania, którym jest odnalezienie pieśni Ciel N Protecta. Ta mianowicie, według pogłosek, jest przyczyną postępującego chaosu wśród maszyn. Natomiast Ion i jej robot Earthes chcą wydostać się z zamkniętego świata, w którym zostali uwięzieni. Tłem dla tych wszystkich wątków jest rywalizacja ludzkości z rasą obcych zwanych Sharl.

Rozgrywka - Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star DX

Jak wiele gier jRPG, gameplay Ar nosurge można podzielić na dwie główne części - eksplorację i walkę. W tym pierwszym przypadku możemy wchodzić w interakcję z różnymi napotkanymi obiektami oraz postaciami, a co z tym idzie popychać fabułę do przodu. Towarzyszy nam też wówczas specjalny wskaźnik, który zmienia kolory w zależności od tego, jak blisko jest zagrożenie. Gdy przychodzi co do czego, rozpoczyna się pojedynek, w trakcie którego kierujemy poczynaniami dwóch postaci. System jest turowy - raz atakujemy my, a raz przeciwnik. Ważne jest nie tylko wytrzebienie wszystkich nieprzyjaciół, którzy nadciągają falami, ale również ochrona postaci potrafiących posługiwać się technikami Song Magic (czyli podobnie jak w Ar tonelico). Starcie dobiega końca jeśli powalimy wszystkich oponentów lub jeśli nie wyrobimy się w wyznaczonym czasie. Wygrana, tzn. ta pierwsza opcja, sprawia, iż częstotliwość walk jest mniejsza i mamy więcej czasu na eksplorację.

Z serii Ar tonelico powraca patent, który pozwala nam zanurkować w świadomości bohaterów. Rozgrywka przypomina wówczas produkcje typu visual novel. Podjęte wtedy decyzje pozwalają rozwijać relacje między postaciami, a to z kolei daje sposobność odblokowania lepszych umiejętności, albo przy innych okazjach pozwala obejrzeć nowe scenki dialogowe.

Gracze, którzy posiadają Ar nosurge oraz poprzednią część serii, tzn. Ciel nosurge, mogą otrzymać dostęp do bonusów poprzez funkcję SekaiLink - dialogów, bossów i innych przydatnych rzeczy.

Podobne gry