Zengeon
54V

Zengeon

Zengeon
  • Premiery
  • Świat: 24.06.2019
  • Europa: 24.06.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-2

Zengeon to gra action-RPG wykonana w estetyce anime wyprodukowana przez IndieLeague Studio. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Zengeon to gra action-RPG inspirowana chińską kulturą i wierzeniami. Fabuła jest prosta. Historia koncentruje się na perypetiach uczniów uczęszczających do tzw. Celestial College. Tam przyuczają się oni do walki ze złymi duchami i demonami, które nawiedziły świat po tym, jak z powodu zaćmienia księżyca runęła bariera oddzielająca go od zaświatów. 

Do dyspozycji mamy sześć grywalnych postaci (nie wszyscy są jednak dostępni na starcie), które różnią się wyposażeniem, rodzajami ataków, umiejętnościami itd. Pod względem rozgrywki Zengeon przypomina trochę gry w rodzaju Diablo. System walki jest tutaj zręcznościowy, a wydarzenia obserwujemy z góry. Na przejście w produkcji IndieLeague Studio czekają trzy światy, a każdy świat to natomiast kilka pomniejszych plansz najeżonych niebezpieczeństwami (plansze, warto dodać, nie są generowane proceduralnie). Co dwa-trzy poziomy ścieramy się też z bossem.

Oprócz podstawowych zdolności do dyspozycji mamy też duchy, które pełnią funkcję czegoś w rodzaju power-upów: pozwalają dla przykładu zregenerować zdrowie bądź skorzystać z ataku specjalnego. Przeciwnicy pozostawiają też po sobie rozmaite dobra. Z jednej strony są to pieniądze, które umożliwiają otworzenie skrzyń, gdzie mogą znajdować się punkty doświadczenia, lub duchy (wybieramy wówczas jednego spośród dwóch). Z drugiej położyć ręce możemy też na upgrade’ach i różnych użytecznych przedmiotach.

Na uwagę zasługuje także patent z miksturą lecznicą. Ta regeneruje się bowiem po ubiciu pewnej liczby nieprzyjaciół. 

Gra posiada tryb multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób. 

Podobne gry