Tonight We Riot
58V

Tonight We Riot

Tonight We Riot
  • Premiery
  • Świat: 05.05.2020
  • Europa: 05.05.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 16
  • przemoc

Tonight We Riot to gra akcji wyprodukowana przez niezależne studio Pixel Pushers Union 512 i wydana przez Means Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w brutalnej, dystopijnej rzeczywistości, w państwie, które rządzone jest przez krwiożerczych kapitalistów sprawujących kontrolę nad mediami, wyborami oraz masami pracującymi. W takiej rzeczywistości są tylko dwie opcje do wyboru: albo pogodzić się z podłym losem, albo spróbować zrzucić symboliczne kajdany. 

Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad wściekłym, zbuntowanym tłumem, który brnie przed siebie (tj. w prawą stronę ekranu) eliminując po drodze siły porządkowe i resztę nieprzyjaciół blokujących nasz zwycięski pochód. Spośród rozmaitych przeszkód wymienić warto między innymi policjantów, armatki wodne, drony czy wielkich rozmiarów roboty. Standardowo do walki służą nam gołe pięści, ale z czasem w łapy wpadają nam także inne bronie: koktajle Mołotowa, cegły tudzież kije bejsbolowe. Ważnym elementem całości jest pozyskiwanie nowych ludzi, dzięki czemu rewolucja się rozrasta, a tłum rośnie. Tych znajdziemy w budynkach, jakie mijamy po drodze, lub po rozmowie z wpływowym jegomościem. A im więcej ludzi, tym więcej razów jesteśmy w stanie przyjąć, a ponadto zadajemy większe obrażenia.

Zasadniczo tłum porusza się za liderem dzierżącym flagę, ale gra daje nam także możliwość wydawania prostych komend: zgromadzenia się wskazanym miejscu, zaatakowania konkretnego przeciwnika, rozwiązania prostej łamigłówki itd. Grać możemy też z drugą osobą (kooperacja).

W Tonight We Riot na przejście czekają cztery dzielnice, a każda z nich to cztery mniejsze levele i jeden będący walką z bossem. Od czasu do czasu zabawę urozmaicają również sekcje zręcznościowe, jak ta, w trakcie której kierujemy pojazdem.

Podobne gry