Besiege
150V

Besiege

Besiege
  • Premiery
  • Świat: 18.02.2020
  • Europa: 18.02.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Strategiczna

Besiege to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne brytyjskie Spiderling Studios. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, macOS X, Linux), gdzie przez kilka lat dostępny był w programie Early Access.

Besiege to gra strategiczna o ciekawych założeniach. W produkcji Spiderling Studios nie dowodzimy bowiem armiami liczącymi wielu żołnierzy, tylko konstruujemy machiny oblężnicze, za pomocą których próbujemy przebić się przez fortyfikacje nieprzyjaciela. Akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie Ipsilon, która docelowo (jak zapowiadano w czasie trwania Early Access) miała składać się z piętnastu regionów/lokacji.

Rozgrywka, jak już wspomniano powyżej, sprowadza się do konstruowania maszyn oblężniczych, które muszą być na tyle dobre, by pozwoliły nam uporać się z wyznaczonym zadaniem. Te bywają różne (zniszczeniu wskazanego celu, wyeliminowanie stu żołnierzy itd.), ale zasadniczo sprowadzają się rzecz jasna do niszczenia i zabijania. W trakcie zmagań niezwykle ważną rolę odgrywają prawa fizyki, a poza tym mamy wiele możliwości, jak uporać się z wyznaczonym nam zadaniem.

Choć akcja Besiege rozgrywa się w średniowiecznej krainie, gra bynajmniej nie stara się pętać naszej kreatywności. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skonstruować czołg, samolot, automobil, helikopter tudzież bombowiec. Sam proces budowania maszyny z udostępnionych części jest zaś niezwykle przystępny, przywodząc na myśl budowanie z klocków Lego.

Po swojej premierze w Early Access (gra znajdowała się w tym programie przez pięć lat, od 2015 roku) twórcy stopniowo dodawali nowe funkcje. Na uwagę zasługuje zwłaszcza edytor poziomów i tryb wieloosobowy. 

Podobne gry