The Wonderful 101: Remastered
76V

The Wonderful 101: Remastered

The Wonderful 101: Remastered
  • Producent: Platinum Games
  • Wydawca: Platinum Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Kwiecień 2020
  • Europa: Kwiecień 2020
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Akcja

The Wonderful 101: Remastered to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Platinum Games (była to pierwsza gra wydana przez to studio). Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

Główne założenia nie uległy zmianie. Fabuła gry opowiada o inwazji obcych, której nie odeprze jeden superbohater, tylko zgraja herosów, i to ściśle ze sobą współpracujących. Ziemię atakują obcy, a inwazję odeprzeć może nie jeden bohater, ale zgraja herosów, i to ściśle współpracujących. Podczas przepraw przez kolejne plansze możemy rekrutować kolejnych towarzyszy broni, a im więcej mamy podopiecznych pod komendą, tym większa siła rażenia. Zaczynamy od standardowych ataków - tych krótkodystansowych jak tłuczenie piąchami i o większym zasięgu, jak rzucanie np. samochodami. Takie grupowe lanie ufoków nabija specjalne bateryjki. Każda z nich to atak specjalny, wykonywany przez całą drużynę.

Herosi mogą zbić się w wielką piąchę, wskakiwać jeden na drugiego, by utworzyć długaśny ludzki miecz lub uformować kształt przypominający pistolet. Podczas rozgrywki możemy korzystać z ekranu dotykowego (dotyczy to jednak tylko Switcha) - wspomniane ataki wymagają narysowania kolejno kółka, linii prostej i litery L. Do wykonania tych samych czynności możemy też jednak skorzystać z gałek kontrolerów.

Zdolność morfowania nie ogranicza się do umiejętności ofensywnych. W pakiecie znalazł się też choćby odbijający obce ataki blok (ekipa zmienia się w... galaretkę). Miecz czasem posłuży za tyczkę, z której wybijemy się i przeskoczymy blokujący drogę budynek. Ludki potrafią też utworzyć drabinę, po której wespnie się część grupy, a wielką łapą przekręcać dźwignie i usuwać przeszkody. Czasem też pomęczymy szare komórki, ale solą gry będzie akcja.

Edycja Remastered oferuje nieco nowego. Twórcy wprowadzili zmiany mające uczynić rozgrywkę bardziej przystępną, a także dodali zupełnie nową zawartość (jako DLC) niedostępną w pierwowzorze wydanym na Wii U, jak tryb Time Attack czy scrollowana minigra z Luką w roli głównej.

Wydanie The Wonderful 101: Remastered zostało sfinansowane na serwisie Kickstarter.

Podobne gry