One Finger Death Punch 2 (XONE)

One Finger Death Punch 2 (XONE)

One Finger Death Punch 2
  • Premiery
  • Świat: 26.02.2020
  • Europa: 26.02.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

One Finger Death Punch 2 to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Silver Dollar Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

One Finger Death Punch 2 jest kompletnie pozbawiony fabuły. Założeniem twórców było stworzenie gry, która byłaby możliwie maksymalnie przystępna, a jednocześnie wymagała od grającego systematycznego rozwijania umiejętności, by mógł sprostać on coraz trudniejszym wyzwaniom. 

Założenia są bardzo proste. Nasza postać znajduje się na środku dwuwymiarowej planszy i jest atakowana z obu stron przez licznych przeciwników. Sterowanie sprowadza się do używania przede wszystkim dwóch przycisków: jednego odpowiedzialnego za atak w lewą stronę i drugiego odpowiedzialnego za atak w prawą. Celnie uderzony zakapior trafia na tamten świat lub zostaje pozbawiony pewnej ilości energii. 

Powyższy schemat zostaje z czasem urozmaicany. Dla przykładu niektórzy przeciwnicy są bardzo wytrzymali angażując nas w wymianę ciosów na dłuższy czas. Pojawiają się także bronie, np. pistolety, które zwiększają zasięg naszych ataków, a także ataki specjalne, które wymagają uprzedniego nabicia specjalnego wskaźnika. Mogą one np. wyeliminować wszystkich nieprzyjaciół znajdujących się na ekranie. Oprócz tego możemy też stosować uniki. Cios, który nas ominie, może w konsekwencji posłać do piachu nacierającego napastnika.

Twórcy przygotowali ponad czterysta poziomów (ich przejście, zakładając, że posiadamy odpowiednie umiejętności, zajmuje niewiele czasu). Na każdym z nich musimy zatłuc określoną liczbę wrogów, lecz gra stopniowo wprowadza nowe elementy rozgrywki. Dla przykładu jeden poziom wymaga, by wrzucić przeciwników do pułapek, a na jeszcze innym otrzymujemy do dyspozycji piłę łańcuchową. 

Podobne gry