Rebel Galaxy Outlaw (PS4)

Rebel Galaxy Outlaw (PS4)

Rebel Galaxy Outlaw
  • Premiery
  • Świat: 22.09.2020
  • Europa: 22.09.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Symulacja, Otwarty świat
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Rebel Galaxy Outlaw to kosmiczny symulator wyprodukowany i wydana przez niezależne studio Double Damage Games. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Rebel Galaxy Outlaw to prequel Rebel Galaxy.

Rebel Galaxy Outlaw to prequel pierwszej części Rebel Galaxy. Gra pozwala nam się wcielić w postać Juno Markev, byłej wyjętej spod prawa szmuglerki, która pewnego dnia postanawia się ustatkować i skończyć z nielegalną działalnością. Powrót na jasną stronę mocy nie będzie jej jednak dany. Wkrótce bowiem mąż Markev zostaje zamordowany. Bohaterka postanawia odnaleźć zabójcę i zemścić, lecz droga do tego celu nie będzie prosta. Jakby mało było jej kłopotów, traci ona też swój statek kosmiczny i w zamian musi się zadowolić zdezelowanym gratem. 

Rozgrywka pod względem założeń nie różni się szczególnie od poprzedniej części serii. Słowem, w grze wcielamy się w kosmicznego truckera. Podczas zmagań podejmujemy się wykonania rozmaitych zleceń: dostarczenia i szmuglowania towarów, pozyskiwania surowców, eliminowania wskazanych celów itd. Ich wykonanie pozwala nam zarabiać pieniądze, za które kupujemy lepsze części lub wręcz nabywamy nową maszynę. Twórcy przygotowali kilka statków, które różnią się właściwościami: niektóre lepiej radzą sobie z zadaniami polegającymi na transporcie, inne natomiast bywają lepszym wyborem, gdy wiemy, że czeka nas więcej walki. Maszyny można też oczywiście modyfikować, co pozwala nam lepiej dopasować je do naszych potrzeb.

Początkowo obszar działań jest niewielki, lecz wraz z postępami otrzymujemy dostęp do całej galaktyki. W przerwie między kosmicznymi wojażami odwiedzamy stacje oferujące szereg opcji: możliwość naprawienia lub ulepszenia statku, handlowania, zapisywania się do gildii, przeglądania dostępnych zleceń tudzież pozyskiwania przydatnych informacji  w knajpach. Dodać należy, że po stacjach nie możemy się poruszać swobodnie. Interesujące nas miejsca wybieramy z poziomu menu.   

Podobne gry