Garfield Kart: Furious Racing
406V

Garfield Kart: Furious Racing

Garfield Kart: Furious Racing
  • Premiery
  • Świat: 05.11.2019
  • Europa: 07.11.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-8
  • od lat 3

Garfield Kart: Furious Racing to gra wyścigowa wyprodukowana przez Artefact Studios i wydana przez Microids. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Powstał on na podstawie popularnego komiksu "Garfield".

Produkcja Artefact Studios to, jak wspomniano, gra na podstawie popularnego komiksu, który był też kanwą dla kreskówki, filmów itd. Tytuł oddaje nam do dyspozycji osiem znanych z niego postaci, jak kot Garfield, jego właściciel Jon, Odie, Squeak czy Harry. Każda z tych grywalnych postaci ma przypisany do siebie samochód, choć jeśli chcemy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z innego, jeżeli mamy na to ochotę. Rywalizacja odbywa się z kolei na szesnastu torach zlokalizowanych w rozmaitych miejscówkach. Co warto dodać, cała ta zawartość jest odblokowana już na starcie.

Gra oferuje dość standardowe jak na kart racera warianty rozgrywki. Jest to pojedynczy wyścig, Grand Prix, w którym startujemy w serii czterech wyścigów, oraz Time Trial, czyli jazda na czas, w ramach której mamy możliwość szlifowania umiejętności. Rywalizacja odbywa się w trzech klasach: 50cc, 100cc oraz 150cc. Do tego dochodzi również tryb wieloosobowy w wariancie lokalnym i sieciowym (łącznie grać może maksymalnie osiem osób). Wzorem innych gier tego samego typu nasza postać i jej rywale mogą korzystać z rozmaitych dopałek (jest ich dziewięć) porozmieszczanych na torach.

Wraz z postępami możemy odblokowywać dodatkową zawartość. Tutaj są to mniej lub bardziej zabawne spojlery, które można przyczepić do samochodu, oraz kapelusze/nakrycia głowy. Ich nałożenie wiąże się z pewnymi bonusami, np. z tym, że jakiś power-up będzie w naszych rękach groźniejszy. 

Podobne gry