Mighty Switch Force!
265V

Mighty Switch Force!

Mighty Switch Force!
  • Premiery
  • Świat: 22.12.2011
  • Europa: 22.12.2011
  • Polska: 22.12.2011
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Mighty Switch Force! to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio WayForward Technologies. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo 3DS, a potem trafił też na Wii U i PC jako nowa wersja z podtytułem Hyper Drive Edition.

Fabuła nie stanowi głównej atrakcji Mighty Switch Force!, mając charakter przede wszystkim pretekstowy. Groźne kryminalistki siostry Hooligan uciekają się z więzienia na Planet Landzie, a przy okazji uwalniają też wielką liczbę potworów, które zaczynają terroryzować ludność. By poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją, Galactic Penal Squad prosi o pomoc funkcjonariuszkę Patricię Wagon.

Produkcja WayForward to dwuwymiarowa gra zręcznościowa. Podstawowym zadaniem naszej podopiecznej na każdej planszy jest odnalezienie zbiegłych kryminalistek, a jeśli nam już się to uda, musimy zlokalizować kaprala Gendarmora i dostać się do niego w odpowiednim czasie. Bohaterka dysponuje blasterem służącym do obrony przed nieprzyjaciółmi i potrafi skakać, ale najważniejszy na jej wyposażeniu jest specjalny hełm (Siren Helm), dzięki któremu jest w stanie przełączać się między panelami znajdującymi się na pierwszym i drugim planie. Oprócz tego na planszach znajdują się również bloki o różnym przeznaczeniu, np. takie wystrzeliwujące Patricię lub przeciwników w określonym kierunku. O stanie zdrowia podopiecznej informują serduszka. Jeżeli straci wszystkie trzy, zmagania na danym levelu trzeba zaczynać od początku (choć są też checkpointy).  

Jak wspomniano na wstępie, na Wii U i PC ukazała się wersja Hyper Drive Edition, która oferowało trochę nowego. Mowa nie tylko o poprawionej oprawie graficznej, ale też implementacji funkcji związanych z GamePadem (w przypadku Wii U), wszystkich DLC wydanych na 3DS-ie oraz zupełnie nowym trybie, w którym mamy do czynienia z przebudowanymi planszami, przez co ich przejście jest wyraźniej trudniejsze. 

Podobne gry