Vampire: The Masquerade - Coteries of New York (PS4)

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York (PS4)

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York
  • Producent: Draw Distance
  • Wydawca: Draw Distance
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 2020
  • Europa: 2020
  • Polska: 2020
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York to gra RPG wyprodukowana i wydana przez polskie studio Draw Distance. Tytuł ukazał się na komputerach oraz Nintendo Switch. Akcja rozgrywała się w uniwersum popularnej gry fabularnej Wampir: Maskarada.

Na początku zmagań możemy wybrać spośród trzech postaci, a każda z nich reprezentuje inny wampirzy klan. Dostępni w produkcji Draw Distance bohaterowie to Brujah (młody zakapior), Ventrue (cyniczna businesswoman) oraz Toreador (artysta). Nasz wybór nie wpływa jednak w znaczący sposób na bieg fabuły. 

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Nasza postać w wyniku pewnych zdarzeń zostaje przemieniona wampira, po czym Kamaryla, grupa najbardziej wpływowych wampirów, skazuje nas na śmierć. Przed marnym losem ratuje nas jednak w ostatniej chwili niejaka Sophie Langley. Staje się ona przy tym naszą mentorką i protektorką. Jak się niedługo potem okazuje, nie robi tego z dobrego serca. W rzeczywistości mamy bowiem być zaledwie pionkiem w znacznie poważniejszej intrydze skierowanej i przeciwko Kamaryli, i przeciwko antyestablishmentowej organizacji Anarch Movement.

Pod względem rozgrywki produkcji polskiego studia bliżej do powieści graficznych niż gier w ścisłym tego słowa znaczeniu. Podczas zmagań czytamy, oglądamy i prowadzimy konwersacje z innymi mniej lub bardziej barwnymi postaciami. Naszym podstawowym zadaniem jest poszukiwaniem wampirzych sojuszników i tworzenie tytułowych “koterii”, co osiągamy wykonując kolejne zadania/questy. Warto jednak dodać, że są one nieliniowe, a podejmowane przez nas decyzje nie zawsze przynoszą owocne skutki. 

Istotne znaczenie ma także pragnienie krwi. Wampir jest mianowicie zmuszony od czasu do czasu je ugasić. Do tego potrzebujemy ofiary, choć zabicie niektórych osób może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Z drugiej strony - jeśli nie zaspokoimy pragnienia naszej postaci, straci ona nad sobą panowanie. 

Podobne gry