Shadows of Adam (NS)

Shadows of Adam (NS)

Shadows of Adam
  • Premiery
  • Świat: 03.05.2019
  • Europa: 03.05.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Shadows of Adam to gra RPG wyprodukowana i wydana przez studio Something Classic Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch i PS4. Stylem graficznym i rozgrywką nawiązuje on do klasycznych gier jRPG.

Fabuła - Shadows of Adam

Adam to leżąca na odludziu wioska, która stanowi punkt wyjścia dla fabuły. Jej mieszkańcy żyją w spokoju od zakończenia tzw. Wojny Zjaw, po której całkowicie zniknęła magia, ale sytuacja znów zaczyna się komplikować. Pojawia się plaga nazwana Tangle, która zagraża mieszkańcom. Co gorsza, legendarny bohater z Adam Orazio przepadł w niewyjaśnionych okolicznościach 10 lat wcześniej. Odpowiedzialność spada więc na barki jego adoptowanych dzieci, którym powierzył on pewną tajemnicę mogącą wstrząsnąć światem. Są to Kellan i Asrael.

Rozgrywka - Shadows of Adam

Shadows of Adam pod względem stylistyki i gameplayu nawiązuje do klasyków jRPG z czasów konsol 16-bitowych. System walki jest turowy, a w trakcie starć po naszej stronie mamy maksymalnie cztery postacie - każda z unikatowym zestawem umiejętności. Na uwagę zasługują punkty AP, które regulują to, z jakich zdolności możemy w danej chwili korzystać. Regenerują się one automatycznie po każdej turze.

Jeśli chodzi o eksplorację, w tej dziedzinie także mamy do czynienia z klasycznym podejściem, przy czym zaznaczyć jednak warto, iż przeciwnicy są widoczni w trakcie przemierzania dungeonów (i respawnują się po wyjściu z danej lokacji). Jak mówili twórcy, jedną z ich inspiracji była seria Lufia. Świadectwem tego są łamigłówki, które porozmieszczano w lochach.

W przypadku systemu rozwoju także nie wymyślono koła na nowo. Po wygranym starciu otrzymujemy punkty doświadczenia stopniowo podnoszące (wraz z wbiciem nowego levelu) potencjał bohaterów.

Podobne gry