Driftland: The Magic Revival (PS4)

Driftland: The Magic Revival (PS4)

Driftland: The Magic Revival
  • Producent: Star Drifters
  • Wydawca: Star Drifters
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strategiczna
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Driftland: The Magic Revival to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez polskie studio Star Drifters. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie pierwotnie dostępny był w programie Early Access.

Akcja produkcji Star Drifters rozgrywa się w tytułowym świecie Driftland. Niegdyś był on wielkim polem bitwy, na którym walczyło wiele zwaśnionych frakcji. Świat ten zaczął się jednak stopniowo osuwać w przepaść, co wymusiło zaprzestanie walk i wymyślenie sposobu, który pozwoli uniknąć całkowitej katastrofy. W efekcie zostaje rzucone potężne zaklęcie, dzięki któremu świat udaje się utrzymać we względnej równowadze. Mijają jednak wieki i na świecie znów pojawia się magia. Fakt ten doprowadza do wybuchu nowych konfliktów. Czy tym razem Driftland zostanie zniszczony na dobre? A może wejdzie on w nowy złoty wiek?

Unikalnym patentem Driftland jest to, że świat gry składa się z rozlicznych latających wysepek, co nie jest bez znaczenia w trakcie rozgrywki. Kolejne wyspy należy stopniowo przejmować i przyłączać do naszego terytorium, rozwieszając mosty. Istnieją też jednak inne metody pokonywania większych odległości: podróżowanie na latających stworach i zaklęcie tworzące portale.

Schemat rozgrywki nie różni się znacząco od innych gier strategicznych: gromadzimy surowce, stawiamy nowe obiekty o tym lub innym przeznaczeniu, rozbudowujemy armie itd. Im jednak dalej stawiamy jakiś budynek, tym więcej nas to kosztuje (cena zagarniania nowych terenów leżących dalej od macierzy). Do dyspozycji mamy również rozmaite jednostki: wojowników, łuczników, magów itd.

Na uwagę zasługuje interfejs Driftland. Do łatwego wydawania komend w skali makro (np. zbierania surowców) służą tutaj suwaki decydujące o ‘intensywności’ podjętych działań.. Co więcej, jeśli potrzebujemy czasu, możemy zrobić pauzę, by na spokojnie zastanowić się, jakie decyzje podjąć. 

Gra oprócz singlowej kampanii oferuje także multiplayer. 

Podobne gry