Pathway

Pathway

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Robotality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
11.04.2019
Europa:
11.04.2019
Producent:
Robotality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
11.04.2019
Europa:
11.04.2019

Pathway - opis gry

Pathway to gra strategiczna osadzona w latach 30. XX wieku, za której produkcję odpowiadało studio Robotality, a za wydanie Chucklefish. Tytuł ukazał się na komputerach i Nintendo Switch.

Fabuła - Pathway

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Pathway rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku. Nazizm poszerza swe wpływy w Europie i na Bliskich Wschodzie, a wraz z nim pojawiają się plotki o wykopaliskach tajemniczych artefaktów i okultystycznych rytuałach. My przejmujemy tu kontrolę nad grupą podróżników, których zadaniem jest znaleźć i przejąć skarby przeszłości zanim położą na nich łapę nieodpowiednie osoby.

Rozgrywka - Pathway

Rozgrywka składa się z pięciu kampanii, podczas których wybieramy interesujące nas wydarzenia z poziomu mapy świata. Twórcy przygotowali ich ponad czterysta. W ich trakcie często staczamy walki. Tutejszy system przypomina nieco serię XCOM, pozwalając nam przemieszczać się po mapach, korzystać z licznych umiejętności, elementów otoczenia (by się na przykład za nimi schować) itd. Co warto dodać, podczas trwania tury możemy wykonać dwie czynności. Naszą drużynę budujemy mając do dyspozycji szesnaście grywalnych postaci różniących się umiejętnościami i innymi właściwościami, które przydają się nie tylko na polach bitew, ale też mają pewne przełożenie na wydarzenia.

W grze zaimplementowano elementy roguelike. Na mapach, na którym przeprowadzamy nasze operacje, może zetknąć się z losowymi eventami. Wytyczne są zwykle nieskomplikowane (na papierze): przeszukanie studni, uratowanie mieszkańców wioski etc. Z kolei w razie wpadki i kolejnej próby zadania się zmieniają.

Z czasem gromadzimy loot - przedmioty o mniejszej i większej wartości. Ta następnie można sprzedawać, by pozyskiwać lepszy ekwipunek potrzebnych na dalszych etapach tutejszych pięciu kampanii.

Wideo - Pathway

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper