Senran Kagura Reflexions
263V

Senran Kagura Reflexions

Senran Kagura Reflexions
  • Premiery
  • Świat: 24.11.2017
  • Europa: 13.09.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Inna, Powieść graficzna
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Senran Kagura Reflexions to gra zręcznościowa z elementami dating sima wyprodukowana przez studio Honey Parade Games i wydana na Zachodzie przez XSEED. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Produkcja Honey Parade Games jest spin-offem serii Senran Kagura, której główne odsłony były grami akcji przypominającymi np. Dynasty Warriors. Tutaj jednak rzecz polega zupełnie na czym innym. Wcielamy się w mistrza refleksologii (a przynajmniej kogoś, kto ma o niej pojęcie), który musi pomóc Asuce, jednej z bohaterek cyklu, ponieważ zmaga się ona ze stresującymi chwilami. Refleksologia to specjalna terapia polegająca na uciskaniu specjalnych miejsc na ciele zwanych refleksami. Na tym też polega tutejsza rozgrywka. Korzystając z joy-conów, kontrolerów konsoli, które wyposażono w funkcję HD Rumble, musimy odgadnąć pragnienia bohaterki i dobrze ją wymasować. Twórcy udostępnili dwie metody sterowania: pierwsza (główna), która pozwala na sterowanie ruchem, i druga, bardziej tradycyjna, pozwalająca na używanie kursorów (kierujemy nimi gałkami kontrolerów). Poza tym jednak bywają momenty, gdy korzystamy także z innych przycisków.

Jeśli idzie nam dobrze, zapełnia się specjalny wskaźnik. Na każdym etapie progresu włącza się bonusowa scenka, która pogłębia relacje między nami a bohaterką, a także pozwala lepiej poznać jej odczucia. W zależności od kolejności wykonywania poszczególnych części masażu scenki/wymiany zdań mogą się od siebie różnić. 

W Senran Kagura Reflexions w dniu premiery dostępna była tylko jedna postać. Więcej udostępniono w późniejszych aktualizacjach. Do wspomnianej Asuki dołączyły również Yumi, Murasaki, Ryona oraz Yomi.

Recenzje

Podobne gry