Hypergun (PS4)

Hypergun (PS4)

Hypergun
  • Producent: NVYVE Studios
  • Wydawca: NVYVE Studios
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Prace wstrzymane
  • Gatunek: Strzelanina FPP, Roguelike
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Hypergun to strzelanina FPP z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez niezależne NVYVE Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. 

Produkcja NVYVE Studios posiada fabułę, lecz nie odgrywa ona szczególnie istotnej roli. Głównym bohater jest stażysta Dewey Owens, który został zamknięty w wielkim, pustym biurowcu. W tym samym czasie świat zewnętrzny został zaatakowany przez kosmitów. Żeby odeprzeć ich inwazję, potrzebna jest nowoczesna superbroń. Tak się szczęśliwie składa, że w budynku, w którym pracuje Owens, znajduje się specjalny symulator o nazwie Hypergun - pozwala on gromadzić komponenty do broni, a następnie testować skonstruowane w nim wynalazki.

Założenia rozgrywki dobrze oddają założenia fabularne. Nasz podopieczny trafia do wspomnianego symulatora ze skromnym gnatem, a następnie eliminując rzesze przeciwników pojawiających się w generowanych proceduralnie lokacjach, zdobywamy lepsze części i podnosimy szanse w starciach z groźniejszymi nieprzyjaciółmi, w tym również z bossami. Części zdobywamy na trzy sposoby: zostawiają je pokonani przeciwnicy, znajdujemy je w skrzyniach lub kupujemy w biurze głównego bohatera za zdobyte pieniądze. Większość z nich podnosi jeden parametr (jak szybkość, siła, częstotliwość wystrzału), ale jednocześnie obniża inny. To, jakie komponenty otrzymamy (lub czy je w ogóle otrzymamy), jest czysto losowe. Wspomniane pieniądze pozwalają także odblokowywać nowe klasy, jak prawnik czy ochroniarz, co rzutuje na umiejętności Owensa.

Jak wspomniano, fabuła ma charakter pretekstowy, lecz tu i ówdzie możemy znaleźć notatki i maile innych pracowników biura, które rzucają więcej światła na świat gry. W grze, warto dodać, sporo jest humoru. 

Podobne gry