Doki! Doki! Yūenchi: Crazy Land Daisakusen

Doki! Doki! Yūenchi: Crazy Land Daisakusen

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KID (Kindle Imagine Develop)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
08.08.1991
Europa:
1993
Producent:
KID (Kindle Imagine Develop)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
08.08.1991
Europa:
1993

Doki! Doki! Yūenchi: Crazy Land Daisakusen - opis gry

"Doki! Doki! Yūenchi: Crazy Land Daisakusen", znane również jako "Doki! Doki! Amusement Park" to jeden z tytułów obecnie zapomnianych, ale w latach 90. pożądana przez wielu na polskim podwórku. Gra miała swoją premierę na NES w Japonii w 1991 roku, a w 1993 roku zawitała do Europy.

Dwuwymiarowa gra akcji stworzona przez studio KID i wydana przez VAP w 1991 r. na konsolę NES opowiadała o przygodach chłopca, który postanowił przemierzyć odmęty różnorodnych światów, do których dostawało się przez bramki znajdujące się w niezwykłym parku rozrywki. Po drodze mierzy się z przeciwnikami i bossami. Wszystko to w celu uratowania dziewczynki porwanej przez tajemniczą rękę poprzez ściągnięcie jej z ekranu kinowego - tak, bohater ogląda wydarzenie na wielkim ekranie kina stylizowanego na stylowy teatr, po czym wskakuje do ekranu, a chwilę potem rozpoczyna się nasza przygoda. Co tu jednak krytykować - w tamtym okresie wiele gier mocno bazowało na kreatywności i wyobraźni gracza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Światy są różnorodne. Przeważnie są to poziomy wertykalne chodzone, ale przyjdzie też co jakiś czas pojeździć kolejkami unikając przy tym zagrożeń. Odwiedzimy m.in. alejkę dla klientów Parku, dżunglę, statek piracki oraz salę strachów stylizowaną na cmentarzysko.

Na co można zwrócić uwagę to mechanika gry. Gracz może przyjąć określoną liczbę ciosów zanim straci życie. Wraz z każdym odebranym ciosem, kolor jego ubrań zmienia się, sygnalizując nam tym samym, że jesteśmy bliżej zgonu. Ponieważ gra na tamte czasy do najłatwiejszych nie należała, twórcy postanowili zaimplementować warunek, że im więcej się oberwie, tym mocniejszą bronią się dysponuje. Tak więc w arsenale na początku mamy zwyczajną piłkę do baseballa (postać chodzi z kaskiem do baseballa na głowie i w okularach), podwójną piłkę, później piłkę do nogi i podwójną piłkę.

Gra posiadała jednak wadę - spadek płynności gry zdarzający się okazjonalnie podczas walki z bossami.

Wideo - Doki! Doki! Yūenchi: Crazy Land Daisakusen

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper