Aggelos
1021V

Aggelos

Aggelos
  • Premiery
  • Świat: 19.06.2018
  • Europa: 19.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Aggelos to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez Storybird Games i wydana przez PQube. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła Aggelos ma charakter pretekstowy. Gra pozwala nam się wcielić w młodzieńca, który podczas przechadzki trafia na uciekającą przed potworem księżniczkę. Ratuje ją, a następnie odprowadza zgubę do zamku. Tam jednak dowiaduje się, że jest legendarnym bohaterem, który jako jedyny jest w stanie połączyć cztery żywioły i przy okazji powstrzymać wraże siły w postaci władcy ciemności.

Rozgrywki w produkcji Storybird Games przywodzi na myśli takie gry jak druga część serii The Legend of Zelda czy Wonder Boy In Monster World, na którą zresztą powołują się sami jej twórcy. Struktura w Aggelos jest bardziej otwarta, co oznacza, że mamy tu większą swobodę, jeśli chodzi o eksplorację - nasz podopieczny nie biegnie tylko w jednym kierunku, a zadanie nie ogranicza się tylko do przejścia z jednego końca planszy na drugi. Tutejszy świat przypomina konstrukcją serię Metroid - główny bohater wraz z postępami zyskuje nowe zdolności, za pomocą których jest w stanie odblokowywać nowe przejścia w odwiedzonych już lokacjach.

Nasze początki w Aggelos są skromne. Główny bohater ogranicza się do wymachiwania mieczem i skakania, ale to z czasem ulega zmianie, zwłaszcza gdy otrzymuje dostęp do zaklęć. Twórcy zaimplementowali także pewne elementy RPG, które pozwalają rozwijać podopiecznego dzięki doświadczeniu otrzymywanemu po zaciukaniu przeciwnika. Oprócz tego otrzymujemy też pieniądze, za które można kupować różne przydatne przedmioty.

Wzorem Zeldy o stanie zdrowia informują serduszka (z czasem można zwiększyć ich maksymalną liczbę).

Recenzje
  • 7.5
    Recenzja: Aggelos (PC) Gry retro mają się obecnie całkiem dobrze. Wyprodukowanie ich nie wymaga dużej grupy ludzi, a...

Podobne gry