Stormland
221V

Stormland

Stormland
  • Premiery
  • Świat: 14.11.2019
  • Europa: 14.11.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Otwarty świat, Wirtualna rzeczywistość
  • Liczba graczy: 1-2
  • Kontroler ruchu: Tak
  • Tryb 3D: Nie

Stormland to gra action-adventure zaprojektowana z myślą o VR. Za jej produkcję odpowiadało studio Insomniac, a za wydanie Oculus Studios. Tytuł ukazał się tylko na komputerach osobistych.

Stormland nie stawia szczególnego nacisku na fabułę, pozwalając nam wcielić się w robota, który poszukuje swoich towarzyszy podczas wyniszczającego konfliktu między maszynami. Akcja rozgrywa się w świecie składającym się z kilku warstw zwanych “strata”. Poszczególne warstwy składają się natomiast z samotnych wysepek przedzielonym ‘morzem’ chmur, po których możemy sunąć dzięki technice “slipstream” (eksplorację ułatwia również wspinanie i szybowanie). 

Podczas zmagań musimy wykonywać różne misje, a naszym głównym zadaniem jest dotarcie do Terminusa - warstwy położonej najwyżej. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a nasz podopieczny ma do dyspozycji rozmaite rodzaje uzbrojenia, jak karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, strzelby, granaty itd. Bronie można dzierżyć w jednej dłoni lub w obu, a ta druga opcja wiąże się z pewnymi korzyściami. Można je także rozłożyć części (jeśli są nam niepotrzebne), dzięki czemu pozyskujemy materiały potrzebne do sklecenia nowej giwery lub amunicję. Na uwagę zasługują ponadto tzw. bio-owoce (bio-fruits) pozwalające zregenerować umiejętność specjalną oraz Aeon Buds potrzebne do dalszego rozwijania zdolności podopiecznego.

Największa atrakcja Stormland to zmieniający się świat. Co tydzień kończy się jeden cykl i rozpoczyna nowy. Przypomina to gry roguelike z generowanym proceduralnie światem, choć zaznaczyć warto, iż dla wszystkich graczy jest on taki sam.

Tytuł oferuje także multiplayer. Dwie osoby mogą w nim kooperować próbując się dostać do wspomnianego Terminusa. 

Podobne gry