Tetris Effect
1057V

Tetris Effect

Tetris Effect
  • Producent: Resonair
  • Wydawca: Enhance Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 09.11.2018
  • Europa: 09.11.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Muzyczna, Wirtualna rzeczywistość
  • Liczba graczy: 1

Tetris Effect to gra logiczna wyprodukowana przez studio Resonair i wydana Enhance Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 oraz PC i korzystał z gogli wirtualnej rzeczywistości (nie były one jednak wymagane). Przy jego tworzeniu brał udział Tetsuya Mizuguchi, twórca m.in. Lumines i Rez.

Produkcja Enhance Games to nowa wizja Tetrisa zaoferowana przez Tetsuyę Mizuguchiego, cenionego twórcę gier takich, jak Rez, seria Lumines, Meteos itd. Główne założenia nie uległy zmianie. Na planszy pojawiają się klocki w kilku kształtach, a naszym zadaniem jest układać je tak, aby całkowicie wypełnić linię. Jeśli nam się to uda, linia znika (dzięki temu robiąc więcej miejsca na planszy), a na nasze konto trafia pewna liczba punktów.

Tyle jednak założenia. W rzeczywistości Tetris Effect wprowadza do tetrisowej formuły kilka dodatkowych atrakcji. Po pierwsze, szeroko pojęta prezentacja. Układanie kolejnych linii z jednej strony ‘nagradzane’ jest rozmaitymi efektami graficznymi, a z drugiej dźwiękowymi - z głośników zaczyna się bowiem sączyć muzyka. Wszystko to sprawia, że zwykłe układanie klocków przeistacza się w niezapomniane widowisko, zwłaszcza jeśli posiadamy gogle wirtualnej rzeczywistości. Po drugiej, developer zmodyfikował także mechanikę rozgrywki. W tym kontekście na uwagę zasługuje przede wszystkim patent o nazwie Zone, który pozwala zatrzymać na chwilę czas (najpierw jednak musimy nabić stosowny wskaźnik), co możemy wykorzystać do ułożenia wielu klocków jednocześnie. Jeżeli jesteśmy dobrzy, możemy wypełnić nawet szesnaście linii.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki, choć nie ma wśród nich multiplayera. Ten najważniejszy to Journey, w którym na przejście czeka trzydzieści plansz. Aby planszę zaliczyć i przejść do następnej, musimy wypełnić określoną liczbę linii (różni się ona w zależności od stopnia trudności). Dostępny jest również Marathon, gdzie należy wypełnić 150 linii (w trakcie możemy zachować blok, by użyć go w stosownej chwili), Adventurous, w którym zasady ulegają zmianie, czy Relax, gdzie -- jak sama nazwa sugeruje -- można pograć bez strachu o wpadkę. 

Recenzje

Podobne gry