Defender’s Quest: Valley of the Forgotten
471V

Defender’s Quest: Valley of the Forgotten

Defender’s Quest: Valley of the Forgotten
  • Producent: Level Up Labs
  • Wydawca: Level Up Labs
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.01.2012
  • Europa: 19.01.2012
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Defender’s Quest: Valley of the Forgotten to gra strategiczna typu tower defense z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Level Up Labs. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a w późniejszym czasie trafił też na konsole PlayStation Vita, PlayStation 4 i Xbox One (dwie ostatnie jako DX Edition).

Akcja Defender’s Quest rozgrywa się w królestwie Ash. Główną bohaterką jest bibliotekarka Azra, która zapada na tajemniczą chorobę przetrzebiającą kraj od jakiegoś czasu. Choroba nie tylko zabija dotkniętych nią nieszczęśników, ale też sprawia, że ci po śmierci przemieniają się w upiory atakujące ludzi. Azra trafia do wielkiego więzienia zwanego Dołem (The Pit), w którym przetrzymywani są chorzy oczekujący na śmierć. Bohaterka, jak się jednak wkrótce okazuje, nie umiera. Zamiast tego trafia do czegoś w rodzaju alternatywnej rzeczywistości zawieszonej pomiędzy światem żywych i umarłych, z której potrafi przyzywać pomocników. Uzbrojona w tę nową zdolność postanawia rychło wrócić do świata żywych i wydostać się z więzienia.

Produkcja Level Up Labs to strategia typu tower defense z elementami RPG. Gra daje nam do dyspozycji różne klasy postaci, którymi dowodzimy podczas bitew. Jest to chociażby Berserker i Knight (rycerz), których działalność sprowadza się do atakowania przeciwników, gdy ci znajdują się w zasięgu ich ciosów, Ranger atakujący na odległość, Ice Mage rzucający lodowe zaklęcia, leczący rany swoich towarzyszy Healer czy smok potrafiący atakować i z bliska, i z daleka. Możliwości w kwestii przyzwania posiłków mamy jednak nieco ograniczone. Potrzebujemy do tego bowiem “psi”, które otrzymujemy po pokonaniu jednostek nieprzyjaciela.

Każda z jednostek, a także sama Azra, dysponuje drzewkiem rozwoju z umiejętnościami. Pokonując przeciwników, otrzymujemy specjalne punkty, dzięki którym jesteśmy w stanie rozwijać zdolności podopiecznych.

Podobne gry