The Liar Princess and the Blind Prince
1842V

The Liar Princess and the Blind Prince

The Liar Princess and the Blind Prince
  • Producent: Nippon Ichi
  • Wydawca: NIS America
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 31.05.2018
  • Europa: 12.02.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa

The Liar Princess and the Blind Prince to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez Nippon Ichi. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch.

Historia opowiada o perypetiach mieszkającego w lesie wilka, który posiadał piękny głos, i niewidomego chłopca, księcia niewielkiego kraju. Pewnego dnia, gdy książę, próbuje poznać posiadacza tak ujmującego głosu, wilk niechcący rani go, przez co co chłopak traci wzrok. Co gorsza, w jego kraju bardzo źle widziane są obrażenia ciała, dlatego zostaje on zamknięty w wieży. Wilk postanawia mu pomóc i zaprowadzić do mieszkającej głęboko w lesie wiedźmy, która za pieniądze wyleczy ranę. Najpierw sam się tam jednak udaje chcąc zmienić formę, by nie skrzywdzić już więcej chłopaka. W wyniku tego zostaje przemieniony w księżniczkę.

Produkcja Nippon Ichi to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa. Podczas rozgrywki wcielamy się we wspomnianego wilka, którego zadaniem jest przeprowadzić niewidomego księcia przez plansze pełne niebezpieczeństw. W trakcie rozgrywki musimy zmieniać formy. Na przykład jako wilk możemy radzić sobie z przeszkodami wymagającymi siłami, jako księżniczka jesteśmy w stanie przełączać dźwignie, do których potrzebne są ludzkie dłonie. Księżniczka potrafi także wydawać księciu proste komendy, jak “podnieś”, “upuść” (tylko książę jest w stanie nosić ze sobą przedmioty, co należy mieć na względzie) lub “chodź”.

Przemierzając las natknąć możemy się na różne łamigłówki, a oprócz tego także na niebezpieczne stworzenia. Tu i ówdzie natknąć się możemy także na ogrody kwiatowe. Jeśli księżniczka wręczy księciu kwiatek, ten zrewanżuje się opowieścią opowiadaną w jego królestwie. Ogrodów kwiatowych generalnie nie musimy szukać i są one opcjonalne, ale wiążą się z pewnym sekretem.

Podobne gry