New Gundam Breaker
535V

New Gundam Breaker

New Gundam Breaker
  • Premiery
  • Świat: 21.06.2018
  • Europa: 22.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-6
  • od lat 7
  • przemoc

New Gundam Breaker to gra akcji wyprodukowana przez studio Crafts & Meister i wydana przez firmę Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. New Gundam Breaker to kolejna odsłona popularnej zwłaszcza w Japonii serii, której ostatnia część ukazała się pod tytułem Gundam Breaker 3.

New Gundam Breaker bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzednich części, choć w nowej części cyklu postawiono znacznie większy nacisk na modyfikowanie/kustomizację wielkich robotów zwanych tutaj “gunpla” (czyli, z grubsza rzecz biorąc, “plastikowe Gundamy”). Wygrywając walki, otrzymujemy nowe części do modeli naszych gundamów. Jeśli chcemy, można je także wykradać przeciwnikom. Z tego, co uzbieramy, składamy następnie swojego gunpla. Starcia rozgrywają się w różnych miejscówkach, od pustyni po biurka, a gra pozwala nam dokonywać zmian w ustawieniach nawet w czasie rzeczywistym, tj. w trakcie bitew. W New Gundam Break pojawiają się modele robotów ze wszystkich poprzednich odsłon cyklu.

Twórcy przygotowali różne warianty rozgrywki (jest nawet pewna fabularna otoczka), przy czym dodać należy, że główna atrakcja to wieloosobowe batalie. Jeśli chodzi właśnie o nie, to najważniejszy jest tryb pozwalający rywalizować dwóm drużynom liczącym po trzech zawodników/graczy. Zadanie polega na zgromadzeniu większej liczby punktów, a te otrzymujemy po wykonaniu wytycznych, na przykład zlikwidowaniu pewnej liczby przeciwników. Istotną funkcję podczas tych zmagań pełni wskaźnik Burst, który zapełnia się po różnych przeprowadzonych skutecznie czynnościach. Po jego nabiciu możemy wejść w specjalny stan zwany Awakening, podczas którego wzrasta znacząco potencjał bojowy naszego robota, a także pojawia się możliwość odpalenia specjalnego ataku.

Multiplayer, jak wspomniano, stanowi główną atrakcję, lecz dostępny jest też singiel. Tryb dla dla jednego gracza pozwala nam wejść w buty ucznia, który trafia do akademii specjalizującej się w projektowaniu gunpla.

Podobne gry