Big Air
359V

Big Air

Big Air
  • Premiery
  • Świat: Luty 1998
  • Europa: Kwiecień 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Big Air to gra sportowa traktująca o snowboardzie wyprodukowana przez studio Pitbull Syndicate, twórców Test Drive, i wydana przez Accolade. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation.

Produkcja Pitbull Syndicate oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to Half Pipe, czyli rampa, na której wykonujemy możliwie najbardziej efekciarskie ewolucje, za co otrzymujemy punkty (według zasady im bardziej efektowna sztuczka/combo, tym więcej ich zgarniemy), Boardercross (wyścig bez konieczności wykręcania sztuczek), Slalom (nazwa mówi sama za siebie), Free Ride, który służy do szlifowania umiejętności (ew. do bezstresowej jazdy na wybranej trasie), oraz tytułowy Big Air, w którym wykonujemy długi skok, w trakcie którego należy wykonać jak najefektowniejszą ewolucję. Dostępny jest także tryb multiplayer na podzielonym ekranie umożliwiający wspólne granie dwóm osobom jednocześnie. Zawody odbywają się na trzydziestu torach/obiektach zlokalizowanych w sześciu miejscówkach (różne zakątki świata). Na torach, warto wspomnieć, znajdują się niekiedy rozwidlenia i skróty uatrakcyjniające rywalizację.

W Big Air pojawiają się snowboardziści startujący w prawdziwych zawodach (oczywiście startujący w czasach, gdy gra się ukazała), a także deski i sprzęt firm działających w realu, jak K2, Quicksilver, Morrow oraz inne. Na licencji jest także ścieżka dźwiękowa. Podczas rozgrywki przygrywają nam utwory takich kapel jak Leatherface, Snuff czy Caustic Notions (a jeśli dobór muzyki nam nie odpowiada, możemy ją wyłączyć w ustawieniach).

Podobne gry