Blog użytkownika Lipton

_Lipton_

Lipton Lipton 27.08.2015, 12:20
NO K#&*@ WRESZCIE !!! #0
1191V

NO K#&*@ WRESZCIE !!! #0

Kupka wstydu, gry odłożone na potem, gry które nas znudziły, gry które leżą na półce odkąd pamiętamy, gry które mamy w planach ukończyć od... paru ładnych lat. Wielu graczy, ze mną na czele, doskonale zna te sytuacje. Ile gier przeszliśmy? W ile tylko graliśmy? Wreszcie ile gier tylko widzieliśmy, ale nigdy nie położyliśmy na nich swoich łapek? Ile klasyków nas ominęło? Ile tylko liznęliśmy i stwierdziliśmy że 'zapoznaliśmy' się z daną pozycją?

Ile osób ma ten, że tak nazwę, kłopot? Myślę że nie jestem odosobniony w sytuacji, w której gry leżą i się kurzą czy nawet w takiej, że choć każdy od zawsze zachwala dany tytuł, my mimo wszystko nie graliśmy w niego. Silent Hill 3, Blood Omen, Final Fantasy VIII, Suikoden II, Motorstorm Apocalypse, System Shock 2, Onimusha, Just Cause, GTA V, Monkey Island, Crash Bandicoot 2 - te gry znam tylko ze zwiastunów, let's play'i, recenzji w magazynach i internecie. Wstyd? Możliwe, ale tak się złożyło że w te i wiele innych produkcji zwyczajnie nie grałem. Czemu? Niektóre wyszły kiedy miałem 8-9 lat i nie miałem wtedy konsoli, inne zwyczajnie na tamten czas mnie nie interesowały, jeszcze inne zwyczajnie ominąłem bez jakiejś konkretnej przyczyny.

Golden Sun 2, Rayman Revolution, Bioshock 2, Final Fantasy VII, Nightmare Creatures, Resident Evil 2, Need for Speed Underground 2, Deus Ex Human Revolution, Diablo, Dragon Quest, Prince of Persia Warrior Within, Lost Vikings 2, Metal Gear Solid 4 - w te grałem, dłużej, krócej, różnie. U kolegi, w domu, mam na półce, miałem, zgubiłem, pożyczyłem. Te i wiele innych, które sprawdziłem, pograłem, ale nigdy nie ukończyłem, a które siedzą z tyłu głowy i dają o sobie raz po raz znać. Jedni kończą każdy tytuł, inni przerzucają tylko płyty w czytnikach swoich maszynek. U mnie jest różnie. Raz ogrywam grę z każdej strony niemal wessany do telewizora, a następnym razem grze poświęcam dosłownie 5 minut i odkładam ją 'na później'. Może czas nadrobić zaległości? Przypomnieć sobie gry, które dawały masę radości, żeby dowiedzieć się po latach jak dana historia się kończy? Uruchomić wreszcie tytuły które zwyczajnie się przespało, choć znakomita większość dany tytuł ograła już w latach 90tych czy w poprzedniej dekadzie?

Chciałbym zaprosić wszystkich do śledzenia powstającego w bólach i cierpieniach :P cyklu o grach, które zna każdy, ale jak widać (np.: po mnie) nie każdy przeszedł czy nawet grał. Może ktoś przypomnij nam swoją historię z opisywanymi grami w cyklu? Przeżycia, doświadczenia, zabawa i stare czasy, które towarzyszyły danym pozycjom. Zachęcam do sprawdzania tego cyklu i komentowania. Fakt, cykl nie będzie regularny, ale będę starał się jak najczęściej umieszczać kolejne części.

Trzeba czasem sięgnąć do przeszłości. Jak to mówią ‘lepiej późno niż wcale’ i żeby można było po przejściu każdej gry powiedzieć głośno…. NO K#&*@ WRESZCIE !!! :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +16 -

Perez bije w szczepionkę !!!
Oceń profil
+ +98 -
Lipton
Ranking: 426 Poziom: 54
PD: 21309
REPUTACJA: 5993