Blog użytkownika IgoRaveniasty15

IgoRaveniasty15 IgoRaveniasty15 14.04.2021, 16:23
Rayman 3 Hoodlum Havoc - Najlepsza platformówka na PC - Retro - recenzja
128V

Rayman 3 Hoodlum Havoc - Najlepsza platformówka na PC - Retro - recenzja

Ehhh... Ubisoft, Ubisoft. W dzisiejszych czasach wydaje gry monotonne, z takim samym gameplayem jak i nudnymi misjami (może czasami wyda ciekawe gry, np. Far Cry 5, które ograłem i świetnie się bawiłem). Ale kiedyś Ubi Soft robił lepsze gry, takie jak Splinter Cell, Prince of Persia, King Kong albo Rayman. Ta ostatnia będzie tematem dzisiejszej recenzji, głównie trzecia część o podtytule ,,Hoodlum Havoc'', które ujrzała światło dzienne w 2003 roku.

,,Na Rozdrożu Marzeń życie płynęło spokojnie i szczęśliwie. Wydawało się, że ta idylla będzie trwać wiecznie, jednak pewnego dnia czerwony Lumek przemienił się w marudną futrzaną kulkę. Futrzak ten nosił imię Andre i miał jedno marzenie – podbić świat. Pozamieniał inne czerwone lumki w Mroklumy. Tak narodziła się armia Mroklumów, która zaczęła nękać całą krainę Rozdroża.'' Tak prezentuje się fabuła która wygląda na mrocz... znaczy się humorystyczną, gdyż gra przez cały czas bawi i rzucza żartami na lewo i prawo, a historia jest napisana z humorem która jest ciekawa. Polski dubbing jest świetny w tej grze, ale jest pewien minus, o którym później

Gra jest platformówką 3D, czyli skaczemy, walczymy, zbieramy punkty. W grze pojawiają się power-upy w postaci puszek, w której zależności od koloru, dostajemy daną moc, np. zielona puszka daję na moc wiru, oczywiście moce mają limit czasowy, w zależności od danej mocy. Walka w grze to czysta przyjemność, walczymy, podkręcamy ataki, nabijamy punkty i łączymy combosy, żeby wynik był lepszy. Oczywiście nie ma miejsca na nudę, odwiedzamy rożnorodne lokacje, pływamy, jeździmy na snowboardzie, walczymy z bossami. Jeśli chodzi o bossów, według mnie niektóre walki są niepotrzebnie przeciągane albo schematyczne bez zmian w taktyce wroga. Grafika jest bardzo dobra, gdyż nie zestarzała się tak bardzo i można śmiało nacieszyć oko widokami.

,,Rayman 3 Hoodlum Havoc'' to dla mnie świetna platformówka na PC, lecz nie na konsole najlepsza, ponieważ w tym czasie wyszły lepsze gry jak Jak ll Renegade, Sly i Ratchet and Clank. Grę mam dzięki GOG, ale TA wersja nie posiada polskiego dubbingu, lecz bez niego też grało mi się fajnie, no ale niektórzy chcą mieć po polsku.

 

,,Do zobaczenia w Raymanie 4!'' - Murfy 2003   

Ubisoft, nigdy Ci tego nie wybaczę!

Tagi:

Werdykt
Rayman 3 Hoodlum Havoc - Najlepsza platformówka na PC - Retro - recenzja
Grałem na: PC
  • + - Fabuła
  • + - Humor
  • + - Grywalność
  • + - Grafika
  • + - Lokacje
  • + - Wciąga
  • - - Niektóre walki z bossami
  • - - Brak polskiego dubbingu w wersji od GOG
9.0
IgoRaveniasty15
IgoRaveniasty15 Rayman 3 to świetna gra po dziś dzień.
Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ +21 -
IgoRaveniasty15
Ranking: 4422 Poziom: 28
PD: 3291
REPUTACJA: 525