Blog użytkownika Mateusz Lewandowski

Mateusz Lewandowski Mateusz Lewandowski 19.11.2020, 09:54
BloodRayne - Powrót seksownej wampirzycy
138V

BloodRayne - Powrót seksownej wampirzycy

Mało kto wierzył, że BloodRayne jeszcze kiedykolwiek powróci, tymczasem, niespodziewanie ta kultowa seria doczeka się odświeżenia. Chciałbym w tym blogu, powspominać tę serię oraz napisać nieco o zbliżającym się remasterze.

Żyjemy w erze remasterów, nie może więc dziwić, że twórcy klasycznej serii BloodRayne, również postanowili nieco odświeżyć swój tytuł. Fani tej serii z pewnością się ucieszą, ponieważ od bardzo dawna nie dostaliśmy żadnych informacji na temat nowej odsłony cyklu. Po dwóch udanych częściach gry, seria całkowicie zapadła się pod ziemię, co prawda dostaliśmy ekranizację trzech filmów od Uwe Bolla, jednak produkcje te delikatnie rzecz mówiąc, nie cieszyły się zbyt pozytywnym przyjęciem ze strony fanów. W 2011 roku otrzymaliśmy zręcznościówkę z elementami hack'n slash - BloodRayne: Betrayal, jednakże również i ta produkcja niezbyt przypadła graczom oraz miała niewiele wspólnego z poprzednimi częściami. 

Zapowiedziane remastery noszą nazwę ''Terminal Cut'' i obejmują odświeżenie pierwszej i drugiej części serii. Produkcje te trafią na PC dnia 20 listopada i będą całkowicie darmowe dla posiadaczy wersji klasycznej na platformie Steam i GOG. Za odświeżenie serii odpowiada ekipa ze studia Terminal Reality, czyli oryginalni twórcy pierwowzoru, można mieć więc nadzieje na całkiem udany produkt. Twórcy poinformowali, że obie gry zostaną zoptymalizowane pod Windowsa 10, otrzymamy również wsparcie dla wyższych rozdzielczości, przeskalowane przerywniki filmowe, poprawione oświetlenie oraz tekstury w wyższej rozdzielczości, a także wsparcie dla nowych kontrolerów. Terminal Cut będzie obsługiwał pięć języków: Angielski, Francuski, Włoski, Niemiecki oraz Hiszpański, niestety z pewnością niektórych może zaboleć brak na tej liście języka Polskiego. Osobiście jednak nie traktuje tego jako ogromny minus, ponieważ klasyczną wersję również ogrywałem w wersji Angielskiej i dobrze się przy tym bawiłem.

Czekacie na odświeżone wersje tego klasyka? Bo ja bardzo, szczególnie jeśli chodzi o drugą część, która zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Pamiętam że grałem w tą grę w dzieciństwie i wywarła na mnie naprawdę mega pozytywne wrażenie. Seksowna wampirzyca w obcisłym wdzianku, to było to devil.  Gra oferowała mroczny klimat, ciekawe akrobatyczne ruchy oraz bardzo brutalną walkę. Szkoda, że twórcy nie pokusili się o to, aby wydać obie odsłony jako całość, zamiast tego oba tytuły trzeba nabyć osobno. 

Oryginalny BloodRayne zadebiutował w 2002 roku, początkowo na konsolach PS2, Xbox oraz Nintendo GameCube, przedstawiając światu dhampira, czyli pół wampirzycę, pół człowieka. Akcja gry toczyła się w 1930 roku, gdzie przyszło nam mierzyć się m. in. z nazistami. Gra została pozytywnie przyjęta przez fanów oraz krytyków z całego świata, dlatego w 2004 roku otrzymaliśmy kontynuację. Tym razem akcja rozgrywała się 70 lat później we współczesnej scenerii z 2000 roku. Od tego czasu nie dostaliśmy jeszcze pełnoprawnej kontynuacji serii, czy zatem ujrzymy kiedykolwiek BloodRayne 3? Miejmy nadzieje, że tak, wkrótce otrzymamy odświeżone wersje dwóch części, tak więc wygląda na to, że twórcy nie porzucili tej marki. Warto przypomnieć, że studio Terminal Reality zostało zamknięte w grudniu 2013 roku, jednakże firma Ziggurat Interactive jakiś czas temu poinformowała, iż wykupili prawa do marki i zamierzają współpracować z oryginalnymi deweloperami, by zadbać o odpowiednie wskrzeszenie serii.

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu oraz za poświęcony czas. Jeśli spodobał ci się ten wpis, to proszę, oceń pozytywnie notkę, pod tym artykułem. Zachęcam również do przeczytania pozostałych moich bloków pod tym linkiemPozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.  Mateusz Lewandowski  

Tagi: bloodrayne bloodrayne 2 bloodrayne 3 bloodrayne: betrayal remaster

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +12 -
Mateusz Lewandowski
Ranking: 4565 Poziom: 26
PD: 2784
REPUTACJA: 688