Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2020 15:31
bloodrayne
675V

BloodRayne powróci! IP ma nowego właściciela, który chce rozwijać markę

Od wielu lat nie otrzymaliśmy nowych odsłon serii BloodRayne, ale już wkrótce usłyszymy o nowych produkcjach. Marka ma nowego właściciela, który zamierza nie tylko wskrzesić kilka starszych projektów, ale myśli o rozwoju całego IP.

Ziggurat Interactive potwierdziło bardzo ciekawą wiadomość – firma nabyła IP należące do Majesco Entertainment. Na liście znajdują się takie marki jak Advent Rising, Raze's Hell, Flip's Twisted World, ale zdecydowanie najważniejszym tytułem jest BloodRayne.

Firma posiada teraz w swoim katalogu ponad 200 marek, ale Ziggurat Interactive chce szczególnie zadbać właśnie o BloodRayne. Nowy właściciel będzie współpracować z oryginalnymi twórcami (Terminal Reality), by zadbać o wskrzeszenie serii na PC. Na dobry początek deweloperzy zadbają o poprawę kompatybilności i zwiększenie doświadczenia dla wcześniej wydanych produkcji.

Co dalej? Wydawca potwierdził także, że poszukuje sposobów na „dalsze odkrywanie i rozszerzanie i tak już bogatego wszechświata BloodRayne”.

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, ale można mieć nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego. Terminal Reality zostało zamknięte w 2013 roku, więc pewnie samo odnalezienie deweloperów odpowiedzialnych za między innymi BloodRayne 2 nie było łatwe.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/06/15/ziggurat-interactive-acquires-bloodrayne-franchise-alongside-other-majesco-properties

Tagi: bloodrayne BloodRayne 2 Majesco Entertainment Terminal Reality Ziggurat Interactive