Blog użytkownika Mateusz Lewandowski

Mateusz Lewandowski Mateusz Lewandowski 03.11.2020, 11:00
The Witcher: Versus - Historia zapomnianego Wiedźmina
205V

The Witcher: Versus - Historia zapomnianego Wiedźmina

W tym blogu chciałbym przypomnieć zapomnianą już, przeglądarkową odsłonę gry Wiedźmin. Gra swego czasu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Pamiętacie jeszcze tę przeglądarkową produkcję w uniwersum Wiedźmina? The Witcher: Versus była to darmowa wieloosobowa gra przeglądarkowa oparta na technologii Flash. Gra została opracowaną dla CD Projekt RED przez niewielkie studio one2tribe w 2008 roku i stylistycznie nawiązywała do pierwszej części Wiedźmina. Port na urządzenia mobilne IOS został wydany, 24 marca 2011 r. Produkcja początkowo nosiła nazwę Wiedźmin Duelmail, jednak już dwa miesiące po oficjalnej premierze, twórcy zamknęli grę na dwa dni, by ponownie powrócić pod wszystkim dobrze znaną nazwą Wiedźmin: Versus.

Gra w swoich latach, była jedną z najciekawszych gier przeglądarkowych na rynku. W grze mogliśmy wybrać jedną z trzech dostępnych klas postaci: Wiedźmin, Czarodziejka lub Przeraza. Każda klasa miała swój własny zestaw ataków oraz manewrów obronnych, które ustawiało się w odpowiedniej kolejce, rzucając wyzwanie innym graczom. Walka odbywała się podobnie jak w grze w kamień, papier, nożyce, przeciwnik po otrzymaniu powiadomienia o walce musiał stworzyć własną sekwencję kontr, mając nadzieję na zwycięstwo. Wygrywanie kolejnych pojedynków pozwalało nam zdobyć walutę w grze oraz poziom doświadczenia potrzebny, by awansować na wyższy lvl naszej postaci. Z każdym kolejnym poziomem mogliśmy odblokować kolejne umiejętności oraz zdobywać coraz to lepsze uzbrojenie. Z czasem do gry została wprowadzona również specjalna waluta premium, za prawdziwe pieniądze. Kupując mandragorę mogliśmy nabyć specjalne przedmioty alchemiczne, mikstury itp. Pamiętam, że w grze istniała również możliwość dołączenia do gildii lub założenia własnej. Grając w gildii, mieliśmy dostęp do większej ilości zadań oraz mogliśmy toczyć wojny z innymi.

Pamiętam, że spędzałem w tej grze naprawdę sporo czasu wraz z przyjaciółmi. Produkcja ta w swoim czasie, nieźle umiliła nam czas w oczekiwaniu na pełnoprawny tytuł, jakim był Wiedźmin 2. Niestety 31 maja 2012 roku na skutek zakończenia współpracy CD Project Red i one2tribe, strona gry Wiedźmin: Versus została zamknięta. Graliście kiedyś w tę produkcję? Jeśli tak to jakie macie związane z nią wspomnienia?

Tagi: CD Projekt RED geralt triss versus Wiedźmin witcher

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +12 -
Mateusz Lewandowski
Ranking: 4561 Poziom: 26
PD: 2790
REPUTACJA: 688