Blog użytkownika QuietMonster

QuietMonster QuietMonster 16.12.2019, 11:24
Najbardziej wzruszające gry generacji
1479V

Najbardziej wzruszające gry generacji

Generacja powoli się kończy, a w zasadzie to pozostał tylko rok do wejścia nowych konsol na rynek. Era ps4 i xbox one pomału wchodzi w fazę końcową, czas wiec podsumować które historię zapadły nam najbardziej w pamięć i potrafiły poruszyć twarde serce zaprawionego gracza.

Skłamałbym twierdząc, iż obecna generacja była jedną ze słabszych. Tak, wiem, część z was będzie zajadle bronic ery PS2 lub PS3. Jako stary wyjadacz przeżyłem wszystkie generacje konsol i prawie wszystko widziałem. Podczas wielu lat grania we wszystkie gatunki gier mało było jednak momentów, kiedy moje serce zabiło mocniej, a gęsta łza spłynęła po policzku. Trzeba być twardym powie jeden z drugim, czasami jednak nie da rady. Mam nadzieję, że dożyje czasów kiedy gry będą dostawać oskary na równi z filmami. W większości to właśnie gry biją na głowę niejedne hoolywoodzkie produkcje, pokazując im jak manipulować wątkami fabuły, zaskakiwać, podnosić atmosferę klimatyczną muzyką. Przed wami gry które właśnie są takie dla mnie.

Red Dead Redemption II

Nowy RDR 2 to bez wątpienia jedna z najlepszych gier generacji, dla mnie w prywatnej top 5. Gra przy której spędziłem kilkaset godzin delektując się światem stworzonym przez Rockstar. Ostanie sceny z udziałem Arthura Morgana to absolutne mistrzostwo, nie zabrakło niczego. Była krew, pot, łzy, muzyka wgniatająca w fotel. Pozostał smutek i żal, czy aby nie można było inaczej rozwiązać końcowych wątków. Dla mnie jest idealnie.

Shadow of the Colossus Remake

Gra z ery PS2 w zestawieniu. W zasadzie to zrobiony od podstaw remake, przebudowany i wydany ponownie na ps4. SOTC znalazł się tutaj dlatego, że dla wielu młodszych graczy jest to najlepsza opcja żeby zapoznać się z tym remake'iem. Wspaniałe, monumentalne dzieło z artystyczną wizją i tudzież godną jej muzyką. W zasadzie gra Famito Uedy trzyma za gardło po każdej skończonej potyczce z kolosem, a końcowa scena długo zapada w pamieć. Czego się nie robi dla ukochanej...

God of War

Nowy God of War to absolutnie jedna z najlepszych gier tej generacji. Tu wszystko zagrało, od przebudowanego z wcześniejszych części sytemu walki, po wgniatającą w fotel oprawę graficzną i podniosłą muzykę. W zasadzie przez całą grę nie doświadczymy za bardzo podniosłych momentów, dopóki nie dojdziemy do ostatnich scen. Nie wiem jak was, ale klimat i ostatni twist fabularny okraszony symfoniczną orkiestrą chwycił mnie za serce.

The Last of Us Remastered

Tym razem odrestaurowany hit z PS3. Solidna marka w portfolio Naughty Dog to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Tu wszystka działa ze sobą płynnie i pokazuję dobitnie jak zrobić horror z elementami dramatu. Gra potrafi podnieść ciśnienie wielokrotnie, zarazem grając nam na uczuciach aż do finału. Sceny z gitarą potrafią wzruszyć. Czekamy na dwójeczkę, prawda? ;-)

Death Stranding

Najnowsze dzieło Kojimy zebrało sporo batów, według mnie zupełnie niesłusznie. Gra jest unikatowym i jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, którego powinien doświadczyć każdy gracz. Niezależnie od tego czy nosi sukienkę, czy spodnie. Zachwycające widoki, poczucie samotności, wspaniała muzyka od Low Roar, granie na emocjach- to wszystko czyni z dzieła Kojimy grę jedyną w swoim rodzaju. Ostatnie 1,5 godziny gry to prawdziwa sentymentalna uczta. Brawo Hideo!!

Nier Automata

Nier Automata łamię schematy i serwuję nam mix gatunkowy. Tak naprawdę żeby poznać wszystkie niuanse gry trzeba przejść ją trzykrotnie, dopiero wtedy zostaje nam ukazany cały obraz gry Platinum Games. Wspaniałe doświadczenie jakim jest Nier Automata dopełnia cudowna ścieżka dźwiękowa. Nier tak naprawdę pokazuję pazurki przy trzecim podejściu do gry i tam solidnie poszarpał moją aortę sercową. Absolutny must have!!

Wiedzmin 3: Dziki Gon

Na temat Wieśka można pisać eseje. Zastanawiałem się długo, czy dodać go w zestawieniu, ostatecznie miał on kilka mocnych i nostalgicznych scen (głównie w dodatku Krew i wino). Dla jednych gra dekady, dla innych fatalizm Płotkowy. Sam jestem wielkim fanem rzeźnika z Blaviken, a pominięcie go byłoby nieroztropne i niesprawiedliwe dla tak wielkiego dzieła jakim jest Wiedźmin 3.

W zasadzie to tyle jeśli chodzi o nostalgiczne dla mnie gry generacji. Jeśli coś pominąłem to na obecną chwile zapomniałem o nich. Pamiętajmy jeszcze, że przed nami rok 2020 a w nim nadchodzące hity pokroju Cyberpunk, The Last of Us 2, czy Ghost of Tsushima, Resident Evil 3 remake.

Dajcie znać w komentarzach jakie gry wywołały u was głębokie uczucia, dzięki temu być może większość z nas będzie miała okazję zapoznać się z tytułami których nie mieli okazji ograć.

Na koniec cudowny kawałek z Death Stranding (w sam raz do Graczostacji)

QuietMonster

Tagi:

Oceń notkę
+ +32 -

Oceń profil
+ +16 -
QuietMonster
Ranking: 1251 Poziom: 42
PD: 10500
REPUTACJA: 2861