Logitech SLIM COMBO MK470 - kompaktowy zestaw pracownika biurowego [Recenzja]

BLOG RECENZJA
579V
user-77951 main blog image
lordjahu | 22.01.2023, 11:31
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

Zdecydowana większość pracodawców, a w szczególności dużych firm i korporacji, w dalszym ciągu preferuje pracę zdalną. Na przestrzeni wymuszonej pracy w domu, udało się ją tak zorganizować, by nie wymagała zbyt dużych nakładów finansowych ze strony pracodawcy, jednocześnie umilając atmosferę pracownikowi domowemu. Wiem dobrze, jak to działa w praktyce, gdyż moja żona od wprowadzenia pracy zdalnej okupuje domowe stanowisko komputerowe, a do normalnej pracy w zakładzie zapewne już nie wróci.

Na łamach bloga wciąż staram się przybliżać czytelnikom warte uwagi produkty, umożliwiające m.in wydajniejszą pracę. W dzisiejszym wpisie chciałbym polecić Wam bardzo fajny zestawik biurowy myszki z klawiaturą - Logitech SLIM COMBO MK470, którego głównym zadaniem jest ułatwić nam pracę przy komputerze / laptopie, nie ingerując znacznie w wymaganą na biurku przestrzeń. Mamy więc do czynienia z zestawem narzędzi ergonomicznych, charakteryzujących się małą wagą, przystępnymi rozmiarami, oferującymi świetny stosunek ceny do jakości.

Pomocnik wagi lekkiej

Zestaw otrzymujemy w długim, kartonowym pudełku, w którym oprócz myszki i klawiatury, znajdziemy instrukcję obsługi oraz odbiornik USB, służący do łączności bezprzewodowej. W obu urządzeniach domyślnie znajdują się baterie od producenta, które aktywujemy, wyciągając z nich specjalne paski zabezpieczające. Producent wyposażył zestaw w baterie typu paluszek AAA (LR03).

Oba urządzenia, po wyjęciu z pudełka i wyciągnięciu z baterii pasków blokujących, mogą od razu przystąpić do pracy. Producent oferuje długie czasy działania na dołączonych bateriach, rozpoczynając od myszki, gdzie jej deklarowany czas pracy wynosić będzie nawet ~18 miesięcy, a klawiatura powinna wytrzymać dwa razy tyle. Są to oczywiście bardzo akceptowalne wyniki, biorąc pod uwagę jakość i klasę urządzeń, a także ponad 8-godzinną wielozadaniowość, którą codziennie będą musiały spełniać.

W tym przypadku mamy do czynienia z dobrze spasowanymi elementami obudowy, w których całość zestawu została dobrze skrojona na miarę, bez wystających elementów, opierając się na nowoczesnym, prostym wzornictwie. Układ klawiatury został tak przemyślany, by oferował użytkownikowi część numeryczną, nie zapominając o elementach multimedialnych i skrótach. Materiałem wiodącym są tutaj tworzywa sztuczne bardzo wysokiej jakości, w których przednia obudowa, jak i same klawisze, pokryte zostały plastikiem o matowej powierzchni.

Producent zastosował klawisze o niskim profilu z mechanizmem nożycowym, zapewniającym płynność pisania i sprawiającym wrażenie korzystania z wysokiej klasy klawiatury laptopa. Nie jest ona jednak podświetlana, ale w przypadku testowanego modelu (model różowy) ciemnoróżowe oznaczenia na przyciskach są nader widoczne. Sam wygląd klawiatury prezentuje się wyśmienicie, choć mamy tutaj do czynienia z prostą konstrukcją. Na spodzie nie uświadczymy żadnych regulacji wysokości czy możliwości ustawienia klawiatury pod kątem. Jej wysunięta ku dołowi tacka, domyślnie naznacza kąt o ~20 stopni, co jest idealną wartością pod pisanie i pracę biurową.
 

Klawiatura posiada układ znany m.in z laptopów, by zaoszczędzić miejsce na biurku. Nie posiada ona jednak żadnego portu ładującego czy przełącznika / trybu uruchamiania. Na górnej krawędzi znajduje się wysuwana belka, pod którą znajduje się miejsce na dwie baterie AAA oraz wgłębienie na nadajnik USB. Podłączenie nadajnika do wolnego portu USB w komputerze / laptopie, natychmiast inicjuje działanie. Podobnie jest zresztą w przypadku myszki.

Tutaj mamy do czynienia z minimalistycznym designem, skupiającym się na domyślnych przyciskach (prawym i lewym) oraz gumowym, w pełni skokowym kółku przewijania. Myszka ma płaską konstrukcję, która będzie często wykorzystywana do łatwiejszego transportu, ale nie można dać się zwieść jej minimalistycznemu wyglądowi. Mimo że jest ona mała, w zupełności wystarczy w działaniu do dłoni osoby dorosłej. Kółko przewijania zostało pokryte gumową otuliną, ułatwiającą przewijanie. Po bokach nie znajdziemy żadnych przycisków dodatkowych, ale jakby się dobrze zastanowić, urządzenie to nie posiada żadnych wyżłobień / unowocześnień konstrukcyjnych, dając możliwość wykorzystania jej u osób prawo, jak i leworęcznych.
 
Na spodzie myszki znajduje się sensor optyczny, umożliwiający śledzenie do wartości 1000 DPI, a obok niego zainstalowano suwak zasilania. Podobnie jak w przypadku klawiatury, także i tutaj otrzymujemy łatwy dostęp do części wymiennej baterii AAA. Wystarczy lekko podnieść górną tackę, która zresztą budowy, trzyma się "na magnes". Znajduje się tam miejsce na baterię oraz nadajnik USB.
 

Specyfikacja techniczna

Zasięg działania do 10 metrów
Czas pracy myszy do 18 miesięcy
Czas pracy klawiatury do 36 miesięcy
Wymiary myszki 26,5 x 59 x 107 mm
Waga myszki 100 g
Wymiary klawiatury 373,5 x 143,9 x 21,3 mm
Waga klawiatury 558 g

Domowe biuro

Z zestawu korzystam już dość długo, więc jestem w stanie co nieco o nim napisać. Pierwszym co sprawiło mi niemałą trudność, było odpowiednie przestawienie się do płaskiego profilu. Co prawda korzystam na co dzień z klawiatury mechanicznej Logitech G915 TKL LIGHTSPEED Clicky, ale w tym wypadku mamy do czynienia z bardziej zbitym układem przycisków. Dla osoby, która sprawnie pisze na klawiaturze, często zdarzały się przypadki wciskania nie tego klawisza, który powinienem. Winą należy za to obarczyć nieprzemyślane umiejscowienie przycisku (\|) tuż przy prawym shift'ie oraz klawisze Fn w zbyt bliskiej okolicy alt.

Przystosowanie się do nowego układu zajęło mi zaledwie kilka dni, ale nie powodowało już takiego dyskomfortu jak na początku testów. Miłym dodatkiem twórców jest przygotowanie klawiatury do użytku pod klawisze funkcyjne, pozwalające wywoływać m.in domyślny program pocztowy, kalkulator czy w prosty sposób sterować multimediami. Do tego wszystkiego otrzymujemy dostęp do aplikacji Logitech Options, umożliwiającym sprawne zarządzanie urządzeniami.

Oprogramowanie pozwala w klawiaturze podmienić znaczenie skrótów F1-F4, a także wyłączenie klawiszy funkcyjnych pokroju Num Lock czy Insert. W przypadku myszki zmienimy szybkość wskaźnika oraz ustawimy przewijanie kółka. W związku z faktem, iż urządzenie jest kompatybilne dla prawo, jak i lewo-ręcznych, możliwe jest także przestawienie przycisków domyślnych.

Należy również wspomnieć, iż z minimalizmem, smukłością i wygodą użytkowania, bardzo cicha praca zwraca uwagę po kilku minutach testów. Producent zadbał o to, by urządzenie pracowało cicho, nie rozpraszając osób z otoczenia a łączność bezprzewodowa 2,4 GHz o zasięgu do 10 metrów, pozwala delektować się pracą bez zbędnego okablowania.

* - Egzemplarz do recenzji otrzymałem od producenta :)

Oceń bloga:
6

Atuty

  • Minimalistyczny wygląd
  • Prostota obsługi
  • Długi czas działania
  • Świetny skok klawiszy
  • Zaawansowane oprogramowanie

Wady

  • Myszka dla minimalistów

lordjahu

Zestaw Logitech SLIM COMBO MK470 stał się nieodzownym elementem pracy zdalnej przy laptopie służbowym, ale także towarzyszem technologicznym w przypadku komputera do blogowania. Niedawno zakupiłem takowy, by móc zajmować się publicystyką także w sferze mobilnej i omawiany dzisiaj zestaw, niejednokrotnie umilił mi pracę w terenie. Urządzenie jest smukłe, nowoczesne, ale i skrojone na potrzeby pracy zdalnej, w której ergonomika jest na wagę złota. Wedle zapewnień producenta baterie starczą na bardzo długi czas pracy na bateriach, które zawsze będziemy w stanie łatwo wymienić. Może być też tak, że zainwestujemy w akumulatorki wielokrotnego ładowania - wtedy świat stanie się jeszcze piękniejszy. SLIM COMBO MK470 jest już od pewnego czasu na rynku, ale przez ten czas jego cena wejściowa uległa sporej zmianie. Na tę chwilę za komplet klawiatura+mysz, przyjdzie nam zapłacić ~220 zł za wersję czarną, białą lub różową. Uważam, że zestaw godny jest swojej ceny, szczególnie jeśli ktoś poszukuje minimalizmu, długiej pracy na baterii oraz cichej pracy.

8,0

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper