Blog użytkownika Acquainted

Acquainted Acquainted 04.05.2020, 17:52
The Last of Us part II - omówienie wycieków bez zdradzania fabuły
234V

The Last of Us part II - omówienie wycieków bez zdradzania fabuły

Tekst nie zawiera spoilerów. Jest napisany głównie dla osób, które miały styczność z wspomnianymi wyciekami i oceniają grę negatywnie oraz ludzi, którzy przeczytali nieprzychylne komentarze o fabule i są zmartwieni czy historia będzie stała na wysokim poziomie.
 

Gra - Czytałem całe mnóstwo wypowiedzi dziennikarzy, którzy mieli przyjemność ograć, krótkie demo The Last of Us part II i niemal wszyscy byli zachwyceni jakością rozgrywki. Doszło do dużych zmian względem części pierwszej. Nie zdecydowano się na porzucenie rozwiązań znanych z poprzedniej odsłony, a na ich mocne rozbudowanie. Przeciwnicy mają lepiej reagować na poczynania gracza, dodano możliwość skakania oraz czołgania się, w niektórych momentach gra będzie bardziej dynamiczna, bo pojawią się psy tropiące, sam model walki też uległ pewnym zmianom, bo nie gramy już silnym chłopem, ale szybką, zwiną dziewuchą…

Fragmenty rozgrywki udostępnione przez ND publice + komentarz osoby, która grała w wersje demonstracyjną:

Animacje, muzyka, grafika, lokacje, widowiskowość, klimat o te elementy raczej nie musimy się martwić mając na względzie skalę tego projektu i wcześniejsze dokonania Naughty Dog.

 

Przeczytałem wszystkie wycieki, obejrzałem wszystkie nagrania, wszystkie dostępne obrazy z gry, bo mnie to zupełnie nie rusza. Ktoś mógłby zdradzić mi całą fabułę gry, książki, filmu, a i tak bawiłbym się równie dobrze tak jakbym jej nie znał.

Po tym co zobaczyłem nie mogę stwierdzić, że fabuła będzie dobra czy słaba i tak naprawdę nikt nie może wam tego powiedzieć. Nie wyciekło tak dużo informacji o grze jak mogłoby się wydawać po tym całym poruszeniu w internecie. Cześć osób bazując na tym co zobaczyła (a wyciekły dosłownie strzępy fabuły) postanowiła sama zabrać się za wypełnianie luk w historii według własnego uznania, dlatego zalecałbym szczególną ostrożność przy ocenie wiarygodności, co jest wymysłem, a co pochodzi z wycieku. 

Wyciekły też główne punkty fabularne i nie wyglądają porywająco, ale….jesteście na gotowi? W żadnej produkcji takie wypunktowanie nie robi szału kilka przykładów:

Prosta Historia

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Historia Małżeńska

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Titanic

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Whiplash

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Jest kilka punktów fabularnych w The Last of Us part II, które mogą wydawać się dziwne, ale należy uwzględnić, że niewyciekła cała gra, więc nie wiemy czy fragmenty fabularne, które wyciekły będą się dobrze pasować do całości czy nie.

W niektórych przypadkach twórcy mogą dążyć do zmiany oczekiwań graczy względem opowiadanej historii. Jest to dość trudna sztuka, ale udało się to zrobić w produkcjach tj.

Gwiezdne Wojny V

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Gra o Tron

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

MR Robot

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

The Last of Us

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Gra była dość długo testowana przez testerów. Nawet zaliczyła opóźnienie z powodu tego, że historia, w niektórych momentach nie wywarła takiego wrażenia na grupę kontrolną jakiego oczekiwali scenarzyści. Czego  skutkiem było powstanie licznych zmian w scenariuszu tak, aby scenarzyści mogli opowiedzieć historię jaką chcieli opowiedzieć i wywrzeć takie wrażenia na graczach jakiego oczekiwali. Osobiście spodziewam się dość mocnej historii trzymającej w napięciu od początku do końca.

Twórcy poszli w propagandę LGBTQ+, która zabije historię?

Nie mogę tego wykluczyć, bo nie grałem w grę, ale żaden z przecieków nie wskazuje w na to, aby to miało miejsce. Reżyser The Last of Us wielokrotnie podkreślał, że stara się stworzyć dość ponury świat, w którym każdy prędzej czy później pobrudzi sobie ręce. Myślę, że w grze trzymającego się takiej koncepcji dość trudno byłoby sobie pozwolić na propagowanie pewnych wartości.

Możecie też kierować się opiniami osób na temat wycieków, które opublikowały z 50 filmów na YT jak to Brie Larson nienawidzi białych mężczyzn, 20 jak to kapitan Marvel jest beznadziejnym filmem, który promuje nienawiść do mężczyzn, 25 o tym jak bojkot tego filmu zadział, ale Disney uknuł wielki spisek, aby uratować film, 30 o pocałunku z dodatku do The Last of Us jak lewicowa ideologia znowu wszystko psuje, 50 o pocałunku na zwiastunie The Last of Us part II jak SJW psują wszystko i 60 o przeciekach The Last of Us part II jak kolejny raz ci dziwacy lewicowi popsuli gównianą grę. Myślicie, że się wycofają jeżeli ich teorię okażą się nie trafione? Ja jestem pewien, że nie, wtedy spróbują desperacko znaleźć coś na czymś można będzie oprzeć teorię. Skrypt krytykujący grę jest już przygotowany, bo tworząc tego rodzaju filmy w łatwy sposób zarabiają pieniądze.

Wolność artystyczna

Jeżeli gra będzie poruszała trudne tematy to też nie będę miał z tym problemu ponieważ po tysiąckroć zagrać w grę, w które twórcy zajmują jakieś stanowisko względem określonej sytuacji nawet jeżeli zupełnie nie zgadzam się z reprezentowanymi przez nich poglądami niż zupełnie pustą lub cenzurowaną przez samych twórców grę żeby nie urazić niczyich uczuć.

-------- ---------Starajcie się nie zamieszczać spoilerów w komentarzach- ---------------------

Wyjaśnienia dotyczące poprzedniego bloga:

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Tagi:

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +19 -
Acquainted
Ranking: 2943 Poziom: 35
PD: 6112
REPUTACJA: 1257