Blog użytkownika sprinter311

sprinter311 sprinter311 26.12.2018, 21:50
ONRUSH
127V

ONRUSH

Siemanko, mamy jeszcze chwilkę do końca roku, to ja tak szybciutko o grze ONRUSH.  Dlaczego szybciutko? Bo nie bardzo jest co pisać o tej produkcji według mnie. Gierkę ogrywam na PS4 z oferty playstation plus.

Czym jest  ONRUSH, odpowiedź jest prosta grą wyścigową. Mam taką teorię tworzenia tej gry, siedząc mądre głowy z firmy codemasters (zawsze mam do nich sentyment przez Colina Mcrae), siedzą i myślą jak stworzyć grę wyścigową nowej generacji, gdzie powiew świeżości miał przyprawić graczy o bezdech. I nagle jeden wstaje! I mówi:

Mam kur..., mam, widzę to tak:

 • ścigają się w drużynach ja piłka nożna siłą jest drużyna
 • walczą w różnych rodzajach zawodów
 • tworzą społeczność itd

Gracze zwariują na punkcie tej gry stworzą teamy, uruchomimy ligę zawody podbijemy e-sport i zarobimy miliony to będzie krok milowy w wyścigach samochodowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta jasne, szkoda że wyszło jak zawsze. Na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się z Motorstormem, którego bardzo ciepło wspominam. Według mnie była to jedna z najlepszych gier wyścigowych na ps3, zagrywałem się w nią. Zacznę może co mi się podoba a są to dwie rzeczy:

 1. odgłosy silnka
 2. wygląd kół (tylko kół!)

Szybko poszło teraz czas na rzeczy, które mi się nie podobają:

 • miliard jakiś odznak pierdół gówien (po co to !)
 • skrzynki z których wypada nic (czyli różne skórki pojazdów, postaci itd)
 • głupie zadania typu (niech ktoś wjedzie w twój nagrobek, zalicz asystę itd),
 • poziomy doświadczenia nic nie dają (po co są?)
 • brzydkie modele pojazdów(prócz kół)
 • brak ulepszeń pojazdów
 • totalnie denna fabuła (ja wiem to są wyścigi, ale litości)
 • brak szybkiego restartu

 

No dobra teraz krótko o samej grze, mamy w niej 6 światów w każdym parę zawodów dzielących się na pojedyncze zawody jak i turnieje. Teoretycznie się różnią, ale tak naprawdę są takie same. W każdym wyścigu mamy do wykonania jakieś zadania, za ich wykonanie zostajemy punkty i odblokowujemy kolejne etapy. Mamy cztery rodzaje pojazdów: motory, samochody lekkie, średnie i ciężkie, w sumie 8 pojazdów. Mamy cztery rodzaje wyścigów: zbieramy punkty za umiejętność Rush, przejazdy przez bramki, strefy i przetrwanie. Taka mała rada, jeśli macie czasem problem w grze i wywala was z serwera, przy trudniejszych etapach grajcie ofline. Ja miałem kilka razy taką przygodę, iż zaliczyłem ciężki wyścig, a przy loadingu do menu gra mi się wylogowała i dupa, od początku. Według mnie najlepsze auto do gry to Titan, czyli największy pojazd, według mnie to najlepsza opcja do każdego wyścigu. Każdy pojazd ma jakąś, nazwijmy to super moc, niektóre są jak dla mnie bez sensu. A teraz anegdotka z jednej mojej misji, gdzie podniosłem sobie poziom trudności na szczyt świata. Jest misja typu przetrwanie, chodzi o to że zaczynasz na motorze i masz 3 życia. Po każdym wypadku dostajesz coraz cięższy pojazd, aż do największego gdzie nie masz już żyć, ale możesz niszczyć innych. Miałem zadanie że muszą mi zostać 3 życia, męczyłem się chyba ze 3 godzinny i udało mi się skończyłem wyścig na motorze. Po czym odkryłem że chodzi o drużynę, a nie o mnie. Ale jakby co to się da :).

No dobra czas na podsumowanie czy ONRUSH jest fajny? Nie. Czy może być fajny? Tak. Jak? Dodać ulepszenie pojazdów,  sprawić aby poziom doświadczenia coś dawał, albo zrobić z tego free to play i już. Bo teraz tak naprawdę, gra jest na jakieś 8 godzin, ale w sumie to jest nudna i powtarzająca z irytującymi zadaniami. Moja ocena to 5, a jak wam się to podoba ?

 

Tagi: onrush

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +15 -
sprinter311
Ranking: 1887 Poziom: 34
PD: 5878
REPUTACJA: 1152