Blog użytkownika Placek17

Placek17 Placek17 16.02.2016, 19:56
Top 10 moich ulubionych utworów z Rayman 2: The Great Escape
1058V

Top 10 moich ulubionych utworów z Rayman 2: The Great Escape

Osobiste zestawienie 10 najlepszych utworów z mojej gry z dzieciństwa: Rayman 2: The Great Escape z mojej perspektywy.

Rayman 2: The Great Escape to moja gra z dzieciństwa, którą przechodziłem setki razy w różnych wersjach. Niejednokrotnie zaliczałem ją na PC, na emulatorze przeszedłem raz wersję na GameBoy Color oraz pierwsze PlayStation. Nie wspomnę już o ukończeniu w zeszłym roku wersji na 3DS. Jest to zarazem do tej pory jedna z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem. Wyznacznik tego, czym powinna być dobra platformówka. Wspaniały i poruszający klimat, postacie, historia i muzyka. No właśnie, na tym ostatnim się zatrzymam, gdyż chciałem przedstawić moje 10 ulubionych utworów z tej gry. Miałem w planach zrobienie tego zestawienia już od jakiegoś czasu, ale ciągle o tym zapominałem, tudzież nie miałem czasu. Poza tym z racji tego, że cały soundtrack uważam za arcydzieło, było to dla mnie dosyć trudne i z tego powodu zdecydowałem się wyróżnić parę singli, które się nie załapały, a naprawdę je uwielbiam. A więc, nie tracąc ani chwili, zaczynajmy.

10. Świetliste Lasy (The Woods of Light); zwykła relaksacyjna piosenka.

9. Jaskinia złych snów (The Cave of Bad Dreams); dramatyczna muzyka przygrywająca podczas przechodzenia tego poziomu naprawdę świetnie oddaje atmosferę panującą w tym miejscu.

8. Mapa świata (Overworld); przygrywa również w menu głównym.

7. Jazda przez bagna (Riding the Marshes); utwór składa się z dwóch segmentów, ponieważ surfujemy po bagnach przez pół pierwszego i cały drugi poziom. Drugi segment jest w moim mniemaniu taki bardziej poważny i klimatyczny.

6. Axel, strażnik Świątyni Wody i Lodu (Axel, Guardian of the Sanctuary of Water and Ice); przygrywa przy dwóch strażnikach: Axelu (Świątynia Wody i Lodu) i Foutchu (Pod Świątynią Skał i Lawy). Jak na ironię, obaj strażnicy wyglądają prawie tak samo. Różni ich jedynie kolor i sposób ataku.

5. Pościg (The Chase); gra w momencie, kiedy jesteśmy ścigani przez Jano w Jaskini Złych Snów. Niezwykle klimatyczne.

4. Ostatnia walka (The Final Battle); epickie. Tyle mogę powiedzieć.

3. Napisy końcowe (Staff Roll); siedmiominutowy utwór, który co chwilę raczy nas kilkoma piosenkami, które mieliśmy okazję już słyszeć podczas gry. Wmontowane między niezwykle radosną muzyczkę towarzyszącą nam od fajerwerków po koniec wyświetlania napisów.

2. Świątynia Wody i Lodu (The Sanctuary of Water and Ice); szczególnie mocno uwielbiam moment który tutaj zaczyna się od 3:31

No i zanim przejdę do mojego miejsca pierwszego, obiecane wyróżnienia.

Umber, strażnik Świątyni Kamieni i Ognia (Umber, Guardian of the Sanctuary of Stone and Fire)

Będę za tobą tęsknić, mój przyjacielu (I'll miss you, my friend)

Clark

Wprowadzenie (Prologue); w roli ciekawostki, w Internecie jest jeszcze jedna wersja tej piosenki, w której komentuje jakiś facet. Ale w mojej opinii nie da się tego słuchać. Lepiej zrobiła to pewna kobieta w Rayman Revolution (PS2), dubbingująca tam bodajże Ly.

Poziom bonusowy (Bonus Level)

Uwolnienie Ly (Freeing Ly)

1. Ścieżka życia (The Walk of Life)

Jeśli chodzi o single z pierwszej i drugiej pozycji, one często rywalizują u mnie o prowadzenie, ponieważ obie są tak chwytliwe, że często mam problem z wytypowaniem lidera.

Niemniej jednak, oto moje ogólne zestawienie moich ulubionych piosenek z tej gry.

Tagi:

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +26 -
Placek17
Ranking: 431 Poziom: 54
PD: 20987
REPUTACJA: 3051