O grach i nie tylko

czyli wesołe pierdzielenie gimba

DragonLordPL DragonLordPL 02.11.2014, 11:04
Halloween przed monitorem? Też dobre
635V

Halloween przed monitorem? Też dobre

Kurde... Moja pierwsza notatka na PSSITE i trochę się denerwuję jak to wyjdzie. Ale trudno , jakoś to będzie. 

 Halloween... Taaa , amerykańska tradycja w Polsce. Jakoś mnie to nie przekonuje. Dlatego też nigdy nie byłem na jakiejś zabawie z tejże okazji. Poważnie. NIGDY. Halloween zawsze spędzam w domu , ewentualnie z kumplami. Ale najczęściej to wygląda tak : Pepsi , konsola/komputer/telewizor i tak do póki nie zachce mi się spać. I tak co rok. A w tym poście opisze wam to , bez czego Halloween dla Nerda mojego pokroju istnieć nie może :

  1 Nosferatu : The Wrath of Malachi

W 2003 roku został wydany jeden z moich ulubionych horrów. Mamy do czynienia z klasyczną już konwencją : jesteśmy "szczęściarzem" któremu zły i przerażający władca upiorów itp uprowadził rodzinę do starego i ponurego zamczydła , a my oczywiście musimy ich ocalić. Znane? Jasne że tak , było to przecież setki razy. Ale w tym tytule było kilka innowacji. Mowa o losowo generowanym układzie korytarzy w zamku , dzięki czemu każda rozgrywka była nieco inna. Mowa również o zegarze , który nieustannie odliczał czas... A ja tylko spieszyłem się by zdążyć przed północą uratować jak najwięcej moich "krewnych" .Czemu? Po północy nasi przeciwnicy stawali się znacznie potężniejsi , było ich więcej oraz dostawaliśmy po gębie od.... Obudzonych  wamiprzych lordów... A na końcu bitwa z samym władcą ciemności , który bardzo przypomina mi (od niedawna ! ) Mistrza strzyg z serialu WIRUS.

Kto nie wie o czym mówię , niech pofatyguje się na Indie Gale , tam rozdają kluczę do gierki za free :)

 

2 Mgła

Mgła to już kultowy horror. Ponury , przerażający i ponad czasowy. Wyobraźcie sobie , że wraz z grupą ludzi zostajesz uwięziony w osiedlowym sklepiku a wokół szaleje mgła w której coś zabija ludzi. Całkiem przyjemna atmosfera :) Krwisty , soczysty , z wieloma świetnie zrobionymi momentami grozy (dla mnie masterprice to apteka :D ) i miażdżącym mózg i łapiącym za serducho zakończeniem. Kto jeszcze nie widział , niech obejrzy :)

 

3 Placek z dyni <3

Tak... Wyjątkowo dobre ciasto :) A w szczególności w wykonaniu mojej mamy <3 Nic dodać nic ująć :D

 

 Killing Floor

Od kilku lat w Halloween z grupą moich przyjaciół , których imion nie zdradzę gramy sobie w KF. To już tradycja. Mapa Silent Hill ,ustawienia Hard i 6 chłopaków zamkniętych z karabinami , strzelbami i Bóg jeden wie co ludzie upchnęli do Workshopa na małym , rozwalonym placu w słynnym cichym wzgórzu :) A do tego bukłak Pepsi i konferencja na Skype. Magia :)

 

No to to by było na tyle , więcej napiszę przy następnej okazji :-) Do napisania ludziska! 

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ 0 -
DragonLordPL
Ranking: 16825 Poziom: 16
PD: 835
REPUTACJA: 0