SKLEP

Blog użytkownika petanorech

petanorech
petanorech petanorech 10.02.2019, 14:13
Historia Mortal Kombat - Stara oś fabularna
1599V

Historia Mortal Kombat - Stara oś fabularna

W kwietniu tego roku gracze dostaną do swoich rąk kolejną cześć Mortal Kombat. Nie licząc oczywiście spin-offów, gier pobocznych, gościnnych występów - będzie to 11 odsłona serii spod znaku Smoka. Przez tyle lat gra przeszła wiele zawirowań fabularnych, aż do rebootu w 2011 roku. Jako wielki fan całej sagi postanowiłem spisać co zdarzyło się w klasycznej już osi fabularnej gry - czyli od pierwszego Mortal Kombat (1992) do Mortal Kombat Armageddon (2006).

Prolog: Starsi Bogowie kontra Jedyna Istota

Na początku czasu istniały tylko dwa byty - Starsi Bogowie oraz Jedyna Istota. Jedyna Istota zyskiwała na sile powoli odciągając ją od Starszych Bogów, żerując na nich. Mimo wielu różnic, Bogowie odstawili na bok swe spory, stworzyli broń nazwaną Kamidogu i zaatakowali Istotę by ratować siebie. Istota została zniszczona, a Kamidogu rozpadło się na sześć kawałków - każda z nich zachowała część świadomości Istoty. Każda część Kamidogu zaczęła żyć własnym życiem dzięki czemu powstało sześć różnych wymiarów - Królestwo Ziemskie, Outworld, Netherrealm, Orderrealm (Seido), Chaosrealm oraz Edenia. Kawałki Kamidogu trzymały w sobie esencję danego królestwa. W późniejszym okresie powstały również inne, mniejsze wymiary.

Król Smoków - Onaga

Historia nie precyzuje kiedy dokładnie narodził się Onaga. Wiadomo, że było to długi czas po powstaniu wszystkich wymiarów. Król Smoków - jak go nazywano - był pierwszym imperatorem Outworld i zaczął podbijać inne królestwa, poszerzając swoje imperium. Największym atutem Onagi było jego serce - miało moc przywracania życia zmarłym, dzięki czemu odradzał swoich żołnierzy na polach bitwy, tworząc w ten sposób swoją niepokonaną, legendarną armię. Jednakże wciąż było mu mało. Chciał żyć wiecznie więc jego wyznawcy, utworzyli zaklęcie dzięki któremu część jego duszy została zamknięta w ostatnim smoczym jaju. W tym samym czasie Starsi Bogowie poprosili Shao Kahna - wiernego sługę Onagi, aby ten ochronił Outworld przed swoim Imperatorem. Nowy cesarz Zaświatów był jednak zbyt chciwy i pałał rządzą władzy. Obrócił się nie tylko przeciwko Starszym Bogom ale i swojemu Panu. Nie chcąc dzielić się władzą Shao Kahn otruł Onagę i przejął władzę nad Outworld. Król Smoków zmarł, a wraz z nim jego armia.

Przepowiednie przyszłości

Po podbiciu całego Zaświata - Shao Kahn zaczął najeżdżać i podbijać inne wymiary. Jego pierwszym celem było Królestwo Edenii.  Argus - bóg oraz obrońca Edenii miał synów o imionach Taven i Daegon, oraz jeszcze jednego nazwanego Rain, o którym nie wiedział. Jego żona - czarodziejka Delia ciągle miewała różne wizję i przeczucia dotyczące przyszłości. Jedną z nich była wizja armageddonu. Przewidywała ona, że pewnego dnia wojowników biorących udział w Mortal Kombat będzie zbyt wielu i będą zbyt potężni - nie zważając uwagi na nic stoczą oni ze sobą bitwę która zniszczy wszystkie wymiary i sprowadzi apokalipsę. Bitwa ta, zgodnie z przepowiednią, miała rozegrać się na Edeńskich pustkowiach. Starsi Bogowie nie mogli na to pozwolić. Zlecili zadanie Argusowi. Ten stworzył na pustkowiach piramidę, na szczycie której czekał, powołany do życia przez Delię, żywiołak ognia Blaze.

O ile Argus chciał by wszyscy wojownicy zostali zniszczeni, o tyle Delia miała bardziej litościwe podejście - chciała aby wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu stracili swoje moce. Postanowili, że w tym 'wyścigu' umieszczą swoich synów - Tavena i Daegona. Każde z nich musi odzyskać miecz z jednej ze świątyń swojego ojca i zbroję ze świątyni swojej matki na Ziemii. Jedna zbroja oznaczała, że wszyscy wojownicy zakończą swój żywot, druga że zostaną pozbawieni swoich mocy. Ten z braci który zwycięży, zostanie również opiekunem Edenii.

Argus wezwał swoich synów po czym przeniósł ich w stan hibernacji i umieścił w górach w Królestwie Ziemskim. Każdego z braci pilnował smok - Tavena, złoty smok imieniem Orin, a Daegona, czerwony smok - Caro. Gdy nadejdzie właściwy czas - Blaze da sygnał, a smoki wybudzą rodzeństwo ze śpiączki i rozpoczną oni swoje zadanie.

Rain przez dłuższy czas dowodzi ruchem oporu, ale ostatecznie przyłącza się do Shao Kahna.

Shinnok i pierwsza wojna o Ziemię

Podczas gdy inni Starsi Bogowie opiekowali się oraz dzielili swoimi mądrościami z wszystkimi wymiarami, jeden z nich - Shinnok, był chciwy i pałała nim żądza nieskończonej władzy. Najpierw podstępem, dał sygnał i zwiódł smoka Caro by ten obudził Daegona, a następnie przekonał wojownika, że jego rodzice od początku będą sprzyjać Tavenowi i nie ma on szans na ukończenie swojego zadania. Daegon zabija swoich rodziców - Argusa i Dalię, osłabiając i pozostawiając Edenię bez strzegącego ją Boga, co ułatwia plany Shao Kahna.

Shinnok zwrócił swoją uwagę na inny wymiar - Ziemię. Stoczył bitwę z opiekunem Królestwa Ziemskiego, Bogiem Piorunów - Raidenem. Wojna ta była bardzo wyniszczająca - Ziemia została niemal zniszczona i popadła w ciemność na kilka dziesięcioleci. Raiden jednak dowiedział się, że cała moc Shinnoka pochodzi z jego amuletu. Pozwalał on mu osłabiać granicę wymiarów, a następnie przekraczać je nie wchodząc w interakcję z żadnymi opiekunami królestw czy Starszymi Bogami. Raiden stanął przed wyborem -  zabrać Shinnokowi amulet co spowoduje zniszczenie sprzymierzonej z królestwem rasy Saurianów, czy oddać Ziemię we władanie najeźdźcy. Wybrał pierwszą opcję, a następnie wraz z pomocą Starszych Bogów, umieścił Shinnoka w Netherrealm - odpowiednikiem piekła, gdzie miał zostać po samą wieczność. Saurianie w zamian za poświęcenie dostali nowy wymiar - Zaterrę, gdzie mogli odbudowywać swoją cywilizację. 

Amulet Shinnoka miał potężne właściwości. Jedna z przepowiedni mówiła o tym, że jeżeli znajdzie się ktoś kto będzie w posiadaniu sześciu części Kamidogu oraz mistycznego amuletu i posiadał będzie wystarczającą moc, aby połączyć ze sobą wszystkie siedem elementów - zniszczy wszystkie wymiary, przywracając tym samym do życia Jedyną Istotę. Raiden w obawie o to, wzniósł w górach Azji masywną świątynie w której umieścił amulet, a na straży postawił cztery ziemskie żywioły - Ziemię, Wiatr, Ogień i Wodę, które miały go chronić. 

Przez wiele lat Shinnok pozostawał więźniem Netherrealm, gdzie był torturowany przez samego Lucyfera. Tam natknął się na tajemniczego czarownika nazywanego Quan Chi. Był jednym z Oni - demonów tego wymiaru, który zmienił swój wygląd ucząc się magii. Dzięki swoim umiejętnością potrafił również niepostrzeżenie przekraść się do innych królestw.

Quan Chi powiedział Shinnokowi, że pomoże mu pokonać Lucyfera i wyrwać się z tego wiezienia jeżeli ten przystanie na jego propozycję - będzie władać u jego boku. Były Starszy Bóg zgodził się na ten warunek i wkrótce wraz z czarnoksiężnikiem rozpoczęli wojnę w Netherrealm, która trwała kilka dziesięcioleci. Pokonali Lucyfera i przejęli władzę nad 'królestwem zmarłych'. Shinnok panował nad Netherrealm, ale nie to było jego głównym celem. Chciał zdobyć Ziemię, a do tego potrzebował swojego mistycznego amuletu.

Panowanie Shao Kahna

Shao Kahn powoli powiększał swoją moc oraz powiększał terytoria Zaświatów poprzez podbijanie mniejszych wymiarów. Jego upartość opłaciła się - wkrótce był wystarczająco silny by najeżdżać królestwa wielkości Outworld, a jego moc przekraczała wyobrażenia śmiertelników. Jego pierwszym celem była Edenia. Jednak by dać jakiekolwiek szanse w starciu z tyranem, Starsi Bogowie stworzyli turniej, który odbywał się raz na pokolenie - Mortal Kombat. Gdy Shao Kahn wygra dziesięć turniejów, będzie mógł dołączyć dane królestwo do swoich terytoriów.

Mimo największych starań Edeńskich wojowników, Imperator bez problemu wygrał dziesięć kolejnych turniejów i rozpoczął inwazję na Edenię. Kahn unicestwił króla Jerroda, jego żonę Sindel uczynił swoją królową, a córkę Kitanę zaadoptował. Kitana od najmłodszych lat była szkolona na zabójcę i dołączyła do osobistej straży Imperatora. Widząc efekty panowania Kahna nad swoją krainą i wiedząc, że żyje tylko dlatego aby mógł ją wykorzystać by najechać najbliższego sojusznika Edenii - Królestwo Ziemskie, Sindel popełniła samobójstwo. Jednak Shao Kahn nie dał odejść swojej królowej tak łatwo - zatrzymał jej duszę w Outworld, powstrzymując w ten sposób jej przejście do życia pozagrobowego.

Pierwszy ziemski turniej Mortal Kombat

Minęło kilka tysiącleci. Edenia została podbita i wraz innymi królestwami włączona do Imperium Zaświatów. Wtedy Shao Kahn zwrócił swoją uwagę na Ziemię. Wysłał swojego sługę Shang Tsunga by zorganizował święty turniej - rozgrywkę między jego armiami a Królestwem Ziemskim. Nagrodą będzie to że zwycięzca turnieju nie zestarzeje się przez jedno pokolenie - 50 lat, aż do następnego turnieju. Shao Kahn aby zdobyć Ziemię musi natomiast wygrać dziesięć takich turniejów z rzędu. Bóg piorunów i opiekun królestwa - Raiden zgromadził najlepszych ziemskich wojowników w Bractwie Białego Lotosa - grupie która co 50 lat wybierała najlepszego z pośród siebie i wystawiała by bronił Ziemię w turnieju. Jednym z nich był Pradawny Kung Lao. Pokonał Shang Tsunga i oszczędził mu życie zostając mistrzem turnieju. Niestety był nim tylko przez jedno pokolenie. Podczas kolejnego turnieju został zabity przez Goro - czterorękiego księcia Shokan, a Shang Tsung zabrał jego duszę. Goro wygrał później kolejne osiem turniejów Mortal Kombat, dając Zaświatom dziewięć zwycięstw z rzędu.

Uwięziony przez wieki, rozgniewany Onaga dowiedział się o zdradzie Shao Kahna, więc potajemnie pracował nad swoim odrodzeniem do fizycznego ciała. Przenosząc swojego ducha w promenującą gwiazdę, objawił się Shujinko - młodemu obiecującemu wojownikowi Królestwa Ziemskiego, który miał być jednym z przyszłych obrońców Ziemi w kolejnym Mortal Kombat. Twierdząc, że jest emisariuszem Starszych Bogów o imieniu Damashi, oszukał Shujinko, by rozpoczął poszukiwania sześciu części Kamidogu w różnych królestwach i umieścił je na Nexusie, specjalnej lokalizacji stworzonej między królestwami, aby ułatwić podróż Mistrza Starszych Bogów.

Przed kolejnym turniejem Mortal Kombat, Shang Tsung zawarł umowę z Quan Chi. Łysy czarnoksiężnik pomógł jednemu z sługusów Tsunga ożywić Sindel na wypadek gdyby Ziemianie wygrali turniej i przekreślili plany Kahna. W zamian za to Shang Tsung podał mu lokalizację mapy prowadzącej do amuletu Shinnoka. Quan Chi wynajął wojownika Lin Kuei - pierwszego Sub-Zero oraz Shiray-Ryu - Scorpiona (na wypadek gdyby niebieski ninja zawiódł) by wkradli się do Świątyni Shaolin i zdobyli Mapę Żywiołów. Obaj ninja spotkali się w komnacie z mapą i stoczyli walkę. Sub-Zero wygrał i zabił przeciwnika wyrywając mu głowę z kręgosłupem. Następnie udał się do Świątyni Żywiołów gdzie pokonał wszystkich czterech strażników. Wchodząc do komnaty zauważył Quana Chi, który stwierdził że to był jego prawdziwy cel i zabrawszy amulet uciekł do Netherrealm. Tam, używając swojej magii, podrobił amulet dając fałszywkę Shinnokowi, a oryginał zatrzymując dla siebie. Będąc jeszcze w świątyni Sub-Zero zdał sobie sprawę, że został oszukany. Pojawił się Raiden, który wytłumaczył młodemu Lin Kuei jak wielki błąd popełnił. Sub-Zero przenosi się do Netherrealm, gdzie odzyskuje amulet od Shinnoka. Całe zadanie przykuwa uwagę Shang Tsunga, który zaprasza adepta Lin Kuei do turnieju Mortal Kombat. 

Dwa lata później odbywa się kolejny turniej Mortal Kombat. Ziemscy wojownicy - Liu Kang, Sonya Blade oraz Johnny Cage wraz z pomocą Raidena wygrywają i zapewniają wolność Ziemi. Liu Kang pokonuje Shang Tsunga i zostaje nowym mistrzem Mortal Kombat. Sub-Zero i Scorpion spotykają się po raz kolejny. Tym razem to będący widmem, żółty wojownik zwycięża i zabija przeciwnika, zsyłając jego duszę w najodleglejszy plan Netherrealm, gdzie ten zamienia się w Nooba Saibota.

Mimo porażki Shang Tsunga w ostatnim turnieju, Shao Kahn nakazał hordzie Tarkatan zaatakować Wu Shi Academy. Tartakanie napadli i zabili większość kolegów-mnichów Liu Kanga, w tym wielu mistrzów Shaolin, wysyłając w ten sposób bezpośrednią wiadomość do Raidena i wojowników Ziemi. Rozwścieczony Liu Kang wraz z Kungiem Lao, Johnnym Cagem oraz majorem Jacksonem Briggsem (który poszukiwał swojej zaginionej podwładnej, Sonyi Blade) podąża za nimi do Outworld by rywalizować w kolejnym turnieju Mortal Kombat. Nie zdający sobie sprawy Raiden wraz z wojownikami ziemskimi Ziemi, nie wiedzieli że turniej w Outworld był pułapką ustanowioną przez Imperatora, próbującą złamać zasady ustanowione przez samych Starych Bogów.

Sonya Blade zostaje uratowana. Liu Kang w złości pokonuje Shang Tsunga, a następnie Shao Kahna. Imperatorowi jednak udaje się wskrzesić Sindel w królestwie Ziemskim, dzięki czemu otwiera się portal który łączy Ziemię z Outworld rozpoczynając kolejną bitwę. Ziemscy wojownicy po raz kolejny przystępują do turnieju. Niestety Johnny Cage zostaje zabity przez oddziały eksterminacyjne Shao Kahna, a dokładniej centaura Motaro. Ostatecznie jednak Liu Kang po raz drugi pokonuje Imperatora i oddala zagrożenie utraty królestwa ziemskiego. Kahn wraca do Zaświatów - ciężko ranny, osłabiony i pokonany. Traci również Edenię, która została uwolniona od terytoriów Zaświatów. Ostateczna próba podboju Ziemi przez Shao Kahna nie powiodła się.

Powrót Shinnoka

Podczas swojego pobytu w Netherrealm Shinnokowi udało się zebrać armię sojuszników i wyznawców. Mając swoje wtyczki na Ziemi (Noob Saibot) oraz w Edenii (Tanya), były Starszy Bóg przenosi się do tego drugiego wymiaru, gdzie uprowadza królową Sindel oraz księżniczkę Kitanę i ponownie sprowadza mroczne czasy, rządząc swoją żelazną pięścią. Tu planuje swój atak na Niebiosa i zabicie Starszych Bogów, jak i opiekunów królestw - między innymi Raidena, który przyczynił się do jego strącenia w odmęty Netherrealm.  

Bóg Piorunów oraz Bóg Wiatru - Fujin uciekają z Niebios na Ziemię by ostrzec wojowników o nadchodzącej wojnie z Netherrealm. Raiden ożywia Johnnego Cage'a by ten dołączył w walce z Shinnokiem. Ostateczną potyczkę ponownie wygrywa ziemski mistrz Mortal Kombat - Liu Kang, pokonując byłego Starszego Boga i odzyskując pokój zarówno dla Ziemi jak i Edenii. Shinnok zostaje po raz kolejny zesłany do Netherrealm. Scorpion pokonuje Sub-Zero i dowiaduje się że to nie on zabił jego rodzinę, lecz Quan Chi. Czarnoksiężnik próbuje odesłać Scorpiona do Netherrealm, jednak ten w ostatniej chwili łapie go i trafiają tam razem. Żółty ninja poprzysięga chronić młodszego Sub-Zero w zamian za zabicie jego brata, jednocześnie polując i szukając zemsty na Quan Chi za śmierć swojej rodziny i klanu. Po pokonaniu Shinnoka, Raiden zostaje jednym ze Starszych Bogów, a na swoje miejsce - opiekuna Ziemi mianuje Fujina. 

Śmiertelne przymierze

Po latach Quan Chi po raz kolejny ucieka z Netherrealm. Odkrywa tajemnicę starożytnego kamienia runicznego, w tym istnienie pozornie nieśmiertelnej armii Króla Smoków. Zawiera przymierze z Shang Tsungiem i tworzy w jego pałacu wir dusz, dzięki któremu czarnoksiężnik ma ożywiać umarłe wojsko. Połączonymi siłami planowali pokonać obu wrogów, którzy pewnego dnia mogli zapobiec ich całkowitej dominacji panowania nad królestwami. Ich pierwszym celem był Shao Kahn. Upokorzony i wycieńczony kolejnymi wojnami Imperator Zaświatów siedział sam w swojej tronowej sali, gdy większość jego podwładnych porzuciła go. Podchodząc, składając pokłon - Śmiertelne Przymierze atakuje Shao Kahna i pozornie zabija osłabionego Imperatora. Później okazało się, że Shao Kahn, którego zabili, był tylko klonem, a prawdziwy Imperator po raz kolejny uniknął śmierci. Następnie udali się do Królestwa Ziemi i zabijają swój drugi cel, który mógłby ich powstrzymać - mistrza Mortal Kombat - Liu Kanga.

Raiden zrzeka się swojego statusu Starszego Boga i po raz kolejny zbiera ziemskich wojowników by stawili czoła zagrożeniu. Do bitwy dołączają również Li Mei oraz Nitara. Wampirzyca Nitara widzi szansę na odzyskanie swojego królestwa - Vaeternus, które wcześniej podbił Shao Kahn, a Li Mei próbuje uwolnić swoją ziemię Sun Do od panowania czarnoksiężników. Po stronie Ziemi stają również Cyrax, który odzyskuje swoją duszę i dołącza do Special Forces, Bo Rai Cho - mistrz Ziemski, Kenshi - który szuka zemsty na Shang Tsungu za oślepienie go, oraz Scorpion. Niestety żadnemu z nich nie udaje się pokonać Śmiertelnego Przymierza. Czarnoksiężnicy pokonują każdego kto stawi im czoło, na końcu rozprawiając się z Kitaną i Kung Lao, którzy chcą pomścić zabitego Liu Kanga. Niszcząc większość opozycji, ich plan prawie się powodzi.

Wiele lat zajęło Shujinko by zebrać wszystkie części Kamidogu, wypełniając tym samym zadanie dane mu przez Damashiego. Zdobywając, ostatnią, szóstą cześć, powraca na Nexus i składa ją na ołtarzu obok pozostałych pięciu. Niestety Kamidogu nie zostaje przeniesione do Starszych Bogów, zgodnie z tym co mówił Damashi. Pojawia się Dragon King, odrodzony w swojej cielesnej formie, ze Smoczego Jaja dzięki Reptile'owi. To właśnie on ponad 40 lat temu ukazał się Shujinko, pod postacią Damashiego - wysłannika Starszych Bogów, sprytnie manipulując wojownikiem. Onaga chce jeszcze tylko odzyskać niezbędny mu amulet Shinnoka i objąć władzę nad wszystkimi królestwami. Shujinko ucieka na Ziemię, obwiniając się o wszystkie wydarzenia które doprowadziły do powrotu Smoczego Króla.

Tymczasem osamotniony Raiden stawia czoło Śmiertelnemu Przymierzu. Mimo swojego uporu również i on zostaje pokonany. Opętani rządzą władzy absolutnej, czarnoksiężnicy stają naprzeciw siebie. Z tej potyczki zwycięsko wychodzi Quan Chi, jednak jest to krótkotrwały sukces. Onaga wrócił, by odzyskać amulet. Czarnoksiężnik atakuje Smoczego Króla, jednak ten sukcesywnie, krok po kroku zmierza w ich kierunku. Shang Tsung i Raiden, dołączają do Quan Chiego, tworząc improwizowane przymierze przeciwko większemu zagrożeniu. Zdając sobie sprawę, że nawet ze swoją połączoną mocą nie mogą przeciwstawić się Onadze, Raiden uwalnia swoją boską cząstkę powodując zniszczenie świątyni i poświęcając swe życie. Jednak nawet to nie zrobiło wrażenia na powracającym, prawowitym władcy Outworld, który mimo to odzyskuje amulet Shinnoka.

Jakiś czas później esencja Raidena, zepsuta i skażona ciemną magią Onagi, odrodziła się ponownie w świecie Ziemi. Teraz był wściekły na sposób, w jaki mieszkańcy Ziemi traktowali swoje królestwo, prawie zawsze przyjmując ochronę za pewnik. Stał się jeszcze bardziej rozwścieczony, kiedy dowiedział się, że Shujinko nierozsądnie uwolnił Króla Smoków, zdobywając dla niego Kamidogu różnych królestw. Cierpliwość Raidena skończyła się -  zamierza ukarać tych, którzy umieścili Ziemię w niebezpieczeństwie, włączając w to zabicie tych, którzy zagrażają królestwu, zaczynając od Shujinko. Ten jednak po raz kolejny wymyka się śmierci, uciekając.

Bóg piorunów następnie udaje się do krypty w której złożone zostało ciało Liu Kanga. Wykrada zwłoki a następnie udaje się do podziemnej świątyni, która należała do starożytnej sekty nekromantów zwanej Houan. Wiążąc ciało Kanga z zaczarowanymi kajdanami, którymi Houan kontrolował swoich odrodzonych nieumarłych, Raiden wypowiedział zaklęcia wyryte w ścianach świątyni i używając swojej mocy ożywia przyjaciela. Ożywione zwłoki Liu Kanga były teraz egzekutorem woli Raidena - wysyła go na misję by siać spustoszenie na tych, którzy szkodzą Ziemi.

Onaga ożywił wcześniej zmarłych wojowników ziemskich jako swoich podwładnych i użył ich wraz hordą Tarkatan, by uniemożliwić armii Edenii ingerowanie w jego plany, podczas gdy on szukał zaklęć, które pozwoliłyby mu złączyć Kamidogu i dać mu władzę absolutną. Jednak, gdy miał to zrobić, Shujinko zebrał pozostałych wojowników i obrócił się przeciwko niemu, a po chwili wchłonął ich połączoną moc. Wzmocniony poza oczekiwania samego Smoczego Króla, Shujinko roztrzaskał każdy z sześciu Kamidogu, źródło jego mocy. Osłabiony i pokonany Onaga próbował się wycofać i uciec lecz z pomocą przyszedł Nightwolf. Używając metody wiedzy przekazanej mu przez przodków, zwanej "Sin Eater", Indianin narysował na ziemi symbol i intonował starożytne słowa, które przyciągnęły ducha Króla Smoków, a następnie wypuścił wszystkie grzechy swojego ludu co zesłało Onagę do Netherrealm. Ziemia ponownie została ocalona.

Armageddon

Proroctwo Delii zaczęło się spełniać. Wybudzony podstępem, dzięki Shinnokowi, ze swojej hibernacji Daegon, po zabiciu swoich rodziców i opętany rządzą władzy, którą zdobędzie wypełniając swoje zadanie - zakłada klan Red Dragon (symbolem był czerwony smok który go wybudził), a następnie zniewolił Caro i używał go do otwierania portali do różnych królestw. Głównym celem Red Dragon było odnalezienie Blaze'a oraz zabicie Tavena, by ten nie przeszkodził mu w wykonaniu zadania.

Kiedy Taven został w końcu wybudzony we właściwym czasie, podczas powrotu Onagi, był nieustannie atakowany przez wojowników Czerwonego Smoka. Odpierając ataki, udał się do świątyni ojca, ale okazało się, że skradziono broń, która miała tam być. Następnie przedarł się do świątyni swojej matki, która była teraz zajęta przez Lin Kuei i udało mu się znaleźć zbroję, która został mu postawiona przez Delię. W tym czasie Quan Chi zabił Orina - smoka, opiekuna Tavena a następnie zebrał innych ambasadorów zła - Shao Kahna, Shinnoka, Onagaę i Shang Tsunga. Czarnoksiężnik zdołał się dowiedzieć o mocy, którą posiada Blaze - tej, która zostanie przekazana jako dar temu, który go pokona. Siły ciemności zjednoczyły się, aby zdobyć tę moc, podczas gdy Siły Światła zjednoczyły się albo w celu powstrzymania zła i zdobycia władzy dla siebie.

Tak jak przepowiedziała Delia, w kraterze, w obrębie edeńskich ruin, rozpoczął się armageddon. Gdy Taven dotarł na miejsce, natknął się na Blaze, który ujawnił prawdziwą naturę tego zadania - ma użyć mocy, by zniszczyć wszystkich wojowników Mortal Kombat, albo po prostu pozbawić ich mocy. Pojawił się Daegon i wyjawił bratu, że to on zabił ich rodziców i ukradł broń przeznaczoną dla Tavena by użyć jej do walki z Blaze. Synowie Argusa rozpoczęli walkę ze sobą. Oboje walczyli z niesamowitą zaciekłością, jednak ostatecznie to Taven wychodzi z tego pojedynku zwycięsko. W tym samym czasie wojownicy walczący w kraterze przerwali walkę, gdy wielka piramida, którą Argus wzniósł tysiąclecia wcześniej, wynurzyła się z ziemi, a Blaze, teraz wzmocniony i ogromny - czekał na szczycie. Wojownicy zaczęli wspinać się na szczyt, walcząc między sobą i zwracając się przeciw sobie nawzajem, aby odebrać nagrodę. Po pokonaniu Daegona, Taven wziął swój miecz i sam rozpoczął wyścig ku szczytowi piramidy, aby pokonać Blaze. Ostatecznie jednak - niezgodnie z przepowiednią - to nie Taven pokonał Blaze'a. Zrobił to władca Outworld, Shao Kahn.

Po skończonej bitwie - wszyscy wojownicy byli martwi. Na placu boju pozostało tylko dwóch ocalałych - Raiden oraz Shao Kahn. Posiadający teraz niewyobrażalną moc, władca Outworld bez problemu radzi sobie z Bogiem Piorunów. Pokonany i rozbity, czekający aby otrzymać ostateczny cios, Raiden użył swojego popękanego amuletu by wysłać wiadomość do samego siebie w przeszłości. "On musi zwyciężyć!" - powiedział, tuż przed śmiercią.

petanorech, 2019
Zakaz kopiowania bez zgody autora.
https://ultimatemk.blogspot.com/

Tagi: fatality mortal kombat mortal kombat arcade kollection ultimate mortal kombat 3

Oceń notkę
+ +62 -

Oceń profil
+ +15 -
petanorech
Ranking: 2481 Poziom: 30
PD: 4139
REPUTACJA: 859
Miesięcznik PSX Extreme