Blog użytkownika DrDanielsonek

DrDanielsonek DrDanielsonek 25.09.2018, 08:37
Mass Effect... Anthem?
909V

Mass Effect... Anthem?

Co by było gdyby Anthem okazał się kolejną częścią Mass Effect'a?
Czy te dwa tytuły mogą tworzyć jedną całość?

Myślę, że ta teoria mogłaby się sprawdzić.

Jest wielu fanów ME którzy twierdzą że ostatnia część nie była aż taka zła, żeby nie zasługiwała na kontynuację, albo jakieś DLC. Niewypał był na początku, lecz późniejsze patche poprawiły, to co Nas odrzuciło od tej gry. Historia nie była mocno powiązana z pierwszą trylogią, ale nie należała także do najgorszych.
W mojej opinii nadchodzący Anthem ma wiele elementów wspólnych z uniwersum Mass Effect, które spróbuję pokazać poniżej.


Po pierwsze: System walki.

To co na początku rzuciło mi się w oczy to system walki. Jest bardzo podobny do tego co dostaliśmy w Andromedzie. Bardzo fajnie grało mi się w Andromedę, tryb multiplayer także miło wspominam, więc nie dziwię się, dlaczego EA miałoby z tego zrezygnować, skoro wyszło to naprawdę dobrze. Obie gry są robione w podobny sposób.
 

Po drugie: Javeliny…

W Anthem'ie mamy do wyboru 4 rodzaje. Są to: Ranger, Collosuss, Interceptor, Storm.
Pierwsze moje skojarzenie - rasy w Mass Effect. Ludzie, Asari, Salarianie, Turianie, Kroganie, Quarianie, oraz parę innych mniej znaczących ras. Ale skupmy się tylko na czterech z nich. Wydaje mi się że każdy z Javelinów należy do innej z ras:
Ranger - wszechstronny pancerz, myślę że chodzi tu o ludzi.
Collosuss - ciężki, wolny, potężnie uzbrojony od razu widzę tu walecznych Krogan, dodatkowo czerwień tej zbroi kojarzy mi się z Wrexem.
Inceptor - trudno coś powiedzieć o tym javelinie, tu kolorystycznie pasują Drelle, ale kształt głowy podpowiada mi że byliby to Turianie.
Storm - lekki pancerz, zdolność panowania nad żywiołami to nic innego jak biotycy, do tego niebieski kolor kombinezonu jednogłośnie to muszą być Asari.
W zwiastunie widzieliśmy samych ludzi, może specjalnie inne rasy nie zostały ujawnione, albo ich modele zostały zamienione na ludzkie, dla zmylenia widza.
Demo pokazuje wsiadanie do Collosuss’a, być może są to pancerze które mają honorować dawne gatunki, które wymarły, bądź pancerz ma stawiać czoło w bezpośredniej walce z Kroganami.

Po trzecie: Historia.
 

Znowu mamy historię, o innej planecie, gdzie jest jakaś nieznana technologia [Shaper/Porzuceni], którą interesuje się inna rasa [Dominion/Kettowie] i są jakieś potężne istoty których praktycznie nie znamy [Ancient/Żniwiarze], wypisz wymaluj Andromeda.
Dlaczego nie mogłoby się to dziać na planecie gdzie wylądowała Normandia po finalnej decyzji Sheparda? Dżungla gdzie wysiadł Joker z ekipą mogłaby być tą planetą gdzie obsadzono cały Anthem. A cała akcja dzieje się jakieś X lat po wydarzeniach z trylogii.

 

Po czwarte: Podobne elementy.
 

Na wszystkich materiałach które dostaliśmy od EA zauważyłem parę rzeczy które przypominają o ME:
- duże błękitne błyszczące coś, jakby soczewka getha, albo przekaźnik masy?

-macki, czy to nie ramiona obserwatora porzuconych?

-mężczyzna na pierwszym zwiastunie, czy przypadkiem nie jest to trochę starszy, w lepszej teksturze znany nam z Andromedy - Reyes Vidal??

Czy udało mi się przekonać Ciebie - drogi czytelniku, do mojej fanowskiej teorii? Czy jeszcze lepiej, uśmiałeś się czytając moje, wymarzone pomysły?
Tak, to tylko mój pomysł, moje marzenie, chociaż wiem że szanse na jego powodzenie są minimalne, to do samej premiery Anthem'u będę wierzył że będzie to kolejna cześć ME.
 

 

 

Tagi: Anthem asari BioWare ea javelin. krogan Mass Effect turian

Oceń notkę
+ +16 -

Oceń profil
+ +3 -
DrDanielsonek
Ranking: 50957 Poziom: 12
PD: 433
REPUTACJA: 95