Blog użytkownika Dominik Hyży

Dominik Hyży Dominik Hyży 27.09.2018, 20:56
PlayStation World #5
119V

PlayStation World #5

Witam ponownie w kąciku Playstation. Napisałbym "uwielbienia PlayStation", ale ta fraza jest już zarezerwowana przez pewien podcast. Szkoda czasu, więc lecimy z ciekawostkami.

1. Days Gone raz jeszcze. Po TGS sypnęło nowymi materiałami i informacjami. Na początek, jak zmieniła się gra w porównaniu z tym co widzieliśmy na E3. Osoby grające na TGS były pod wrażeniem zmian. Podobno wszystko wygląda i działa lepiej. Spore zmiany zaszły przede wszystkim w reżyserii  scenek. Portal Dualshockers przyznał nawet grze tytuł "najlepszej gry first party na TGS". To wszystko brzmi bardzo obiecująco.

Więcej bezpośrednich porównań pod tym adresem:

https://gearn(...)tscenes/

Szykuje się kolejna gra od studia Sony, która zaliczy spory upgrade. Nie biorą jeńców.

Na deser nowe wideo z TGS, na którym widać tworzenie broni ze znalezionych przedmiotów i zakładanie pułapek na "frikersów".

2. Guerilla Games rozrasta się tak bardzo, że brakuje już miejsca w obecnej siedzibie. Zanim na stałe przeniosą się w inne miejsce, tymczasowo wynajęto dodatkową przestrzeń. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie miejsce gdzie trafi część ekipy. Zabytkowa rezydencja z 1741 roku. Robi wrażenie. W takich okolicznościach przyrody powstawać będzie Horizon Zero Dawn 2:

3. Horizon Zero Dawn jako gra planszowa ma się bardzo dobrze. Zbiórka na Kickstarter kończy się jutro. Na razie udało się uzbierać astronomiczną kwotę, prawie 1,6 mln $. Wygląda to wszystko niesamowicie.

Pal licho grę planszową, ale dałbym wiele za te wszystkie figurki. Wczoraj ekipa pracująca nad tytułem, zaprezentowała coś jeszcze:

Wszystkie informacje o grze, pod tym adresem:

https://www.kicks(...)ard-game

4. Spider-man jest nadal najchętniej kupowaną grą. Trzeci tydzień sprzedaży w UK, to spadek o 57%, ale z łatwością wystarczyło to na obronę pierwszego miejsca. Wynik ok 50 tys, daje łącznie ponad 300 tys sprzedanych sztuk, w samych pudełkach.

Pierwsza dziesiątka w UK:

1. Spider-man  (-57%)

2. Shadow of the Tomb Raider  (-52%)

3. Crash Bandicoot

4. NBA 2K19

5. Mario Kart 8

6. GTA V

7. Super Mario Odyssey

8. F1 2018

9. PUBG

10. Sonic Mania Plus

 

Podobnie sytuacja ma się w Japonii, gdzie w poprzednim tygodniu sprzedano 38 tys sztuk, co daje łączny wynik 244 tys pudełek. To koniec dominacji Pająka, bo w tym tygodniu rządzić będzie już tylko FIFA19. Jako ciekawostkę można dodać, że Spider-man, w niektórych sieciach handlowych, ciągle jest chętniej kupowaną grą od Forza Horizon 4, która debiutuje już jutro. 

5. To był dobry i intensywny tydzień dla Gran Turismo Sport. Wpadła już wrześniowa aktualizacja. Zakończyły się spektakularne mistrzostwa w muzeum Red Bulla, które Polyphony Digital podsumowało, w krótkim filmie.

Zadebiutował również kolejny epizod, czwarty już, o zmaganiach kierowców, którzy zaczynali z serią GT, a teraz z powodzeniem rywalizują na prawdziwych torach. Tym razem jeden ze zwycięzców GT Academy - Lucas Ordonez, opowiada o swojej pasji.

6. Outbreak Day miał miejsce wczoraj, ale dopiero dzisiaj udostępniono motyw muzyczny do The Last of Us Part II. Niestety nie na Youtube, więc jeżeli chcecie odsłuchać, to musicie mieć konto na jednym z podanych portali.

Z tej okazji przeceniono na Store sporo rzeczy związanych z pierwszym TLoU. Np dodatek The Left Behind to teraz tylko 16.80. Także sporo dodatków do trybu multi spadło z ceny o 60%. Aby skorzystać, trzeba mieć opłacony abonament PS Plus. Takie rzeczy mogli już za darmo wrzucić, ale może ktoś się skusi.

 

To wszystko na dzisiaj. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +22 -

Oceń profil
+ +67 -
Dominik Hyży
Ranking: 214 Poziom: 58
PD: 25645
REPUTACJA: 34139