Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 02.09.2018, 17:32
Działo się... #22
149V

Działo się... #22

Wiadomości czas zacząć! Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej moim wakacyjnym odpoczynkiem, a także brakiem ciekawych newsów w niektórych tygodniach lipca i sierpnia, wracam do serii cotygodniowych podsumowań. Ominąłem np. Gamescom, ale chciałem wrócić wraz z końcem wakacji. Nie przedłużajmy już dłużej i powiedzmy sobie, dlaczego Cyberpunk 2077 będzie fajny. ;) Co działo się od 27 sierpnia do 2 września? Zapraszam!

Pierwszy gameplay z Cyberpunka 2077

To już! Koniec z oglądaniem teasera z 2012 roku przeplatanym ze zwiastunem z E3. Po miesiącach oczekiwań i ukrywania (czy aby na pewno?) daty premiery pierwszego publicznego materiału z rozgrywki, studio CD Project RED opublikowało gameplay z Cyberpunka 2077. 48-minutowe wideo zostało opublikowane w poniedziałek o godzinie 19:00 polskiego czasu, kilka godzin po tym, jak na Twitchu REDów wystartował tajemniczy stream. Zakodowaną przez twórców wiadomością był tak naprawdę obrazek windy, którą V i Jackie jechali na samym początku gameplayu. O materiale nie będę się już dłużej rozgadywał, bo wszystko co miało zostać o nim powiedziane, już zostało omówione. Od siebie dodam, że o poniedziałkowej prezentacji rozgrywki mogliśmy dowiedzieć się oglądając uważnie część konferencji Microsoftu na E3 na chwilę przed trailerem Cyberpunka. Polskie studio ma wszystko dokładnie zaplanowane i już teraz mogę powiedzieć Wam, że prawdopodobnie na początku przyszłego roku czeka nas znowu coś dużego. Na koniec powiem jeszcze, że dla mnie ten gameplay wyglądał bardzo dobrze, a to przecież wczesna alpha, więc będzie jeszcze lepiej. Czekamy na kolejne konkrety.

Gwint: Wojna Krwi samodzielną produkcją

Wojna Krwi, czyli pierwsza duża kampania do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, rozrosła się do tego stopnia, że ukaże się również jako samodzielny produkt, który nie będzie wymagał to działania Gwinta. Dla przypomnienia - w Wojnie Krwi główną rolę odegra Meve, władczyni Lyrii i Rivii - dwóch z Królestw Północy.

Recenzje Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age

Dragon Quest 11 zadebiutuje we wtorek, lecz recenzje pojawiły się już w tym tygodniu. Jak wskazują recenzenci, wysokie oceny to zasługa między innymi fabuły, systemu walki, oprawy audiowizualnej i lokacji. Jednocześnie gra nie wyznacza nowego kierunku dla serii i jest po prostu rozwinięciem tego, co znamy z poprzednich części. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 to 88% na podstawie 52 recenzji.

Zapowiedź odświeżonej Onimushy: Warlords

Jakiś czas temu mówiono o rejestracji znaku towarowego ''Onimusha''. Teraz Capcom zapowiedział odświeżoną wersję gry Onimusha: Warlords, która trafi na PC, PS4, Xbox One i Switcha 15 stycznia 2019 roku. Odpicowana Onimusha zapewni poprawioną oprawę graficzną w stosunku do oryginału sprzed 17 lat.

Opóźnienie Battlefielda V

Słyszeliście o takim zjawisku jak ''ucieczka przed Rockstarem''. To zjawisko występuje raz na kilka lat, kiedy gra inna niż spod znaczku R* chce się sprzedać i próbuje znaleźć dla siebie dogodny okres w i tak już tłocznej jesieni. No więc kolejną z takich produkcji jest Battlefield V, który został opóźniony z 19 października na 20 listopada. Oficjalnym powodem jest chęć udoskonalenia gry. I jestem w stanie w to uwierzyć, bo mówiło się, że kooperacja i Battle Royale nie trafią do Battlefielda na premierę. Ale na pewno premiera Red Dead Redemption 2 również miała tutaj coś do powiedzenia.

Zwiastun fabularny i data premiery wersji demo Anthem

Być albo nie być dla BioWare, czyli Anthem, otrzymało zwiastun fabularny z okazji PAX West. Trailer przedstawia nowe lokacje, wrogów i postacie z gry. Dowiedzieliśmy się również jak będzie wyglądał wybór opcji dialogowych (tylko dwie możliwości), a także znamy datę premiery wersji demonstracyjnej dostępnej dla osób zamawiających pre-order oraz subskrybentów EA Access i Origin Access. Anthem wypróbują od 1 lutego 2019 roku. Jest to dość głupi ruch, bo jak bardzo demo jest potrzebne osobom, które już wiedzą, że będą grały albo subskrybentom abonamentów EA? Demo powinno być dostępne dla wszystkich, ale cóż... 

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o dacie premiery wersji 1.0 PUBG na Xbox One (4 września), propozycji Microsoftu, by za zestaw Xbox One X + Xbox Live Gold + Xbox Game Pass płacić 35 dolarów miesięcznie (22 w przypadku Xbox One S), premierze ostatniego dodatku do Far Cry 5 - Dead Living Zombies, dacie premiery pierwszego rozdziału (The Heist z Felicią Hardy) dodatku The City That Never Sleeps do Spider-Mana na PS4 (pozostałe dwa rozdziały zadebiutują w listopadzie i grudniu), bardzo dobrej ofercie PS Plus na wrzesień (Destiny 2 i God of War III Remastered na PS4), braku otwartej bety Fallouta 76 i premierze PES 2019 (81% na Metacritic w wersji na PS4, 15 recenzji). A co Was najbardziej zaciekawiło w tym tygodniu? W moim przypadku wystarczy jedno słowo - Cyberpunk! Głosujcie, a już w przyszłym tygodniu czeka na nas dodatek do Destiny i długo oczekiwany Spider-Man na PS4. Koniec z odpoczywaniem, pora wrócić do częstego grania. ;) 

Tagi: Anthem Battlefield V Cyberpunk 2077 dragon quest xi gwint: wojna krwi onimusha warlords

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 319 Poziom: 54
PD: 20599
REPUTACJA: 13147