Pieknykapec

Gamingowe wypociny i wymiociny

Pieknykapec Pieknykapec 21.06.2018, 14:37
Czy gry w odcinkach umarły?
159V

Czy gry w odcinkach umarły?

Czternastego sierpnia zostanie wydany pierwszy odcinek z ostatniego sezonu The Walking Dead od Telltale. Czy będzie to koniec gier tego typu?

Mniej więcej dwa lata temu w Psx duża część numeru była poświęcona dyskutowaniu o grach w epizodach(był nawet zgrentgen). Było to przy okazji premiery Hitmana. Była to pierwsza gra większego wydawcy( Square Enix) w takim formacie. Jednak od początku. Pierwszą grą tego typu było właśnie The Walking Dead oparte na serialu o tym samym tytule. Miało to przypominać odcinki jak w serialu. Gra ta była wielkim hitem. Później Telltale zaczęło tworzyć tego typu gry taśmowo. Nowe odcinki nowych serii potrafiły wychodzić co miesiąc. Wszystkie były na licencjach jakiś znanych marek(albo i mniej znanych pozdro dla kumatych). Prawdopodobnie najbardziej znaną po chodzących umarlakach był Minecraft Story Mode. Miała nie najgorszą fabułę, chociaż daleką od oryginalnej gry. Teraz muszę powiedzieć coś za co prawdopodobnie dostanę mnóstwo minusów-dla mnie te wszystkie gry są takie są takie same(no może poza Batmanem). Drugim studiem produkującym tego typu Dontnod Enterainment.  Ich ogromny przebój ,Life is Strange, nie było tylko zwykłą historią z sztucznie podtrzymywanym zainteresowaniem przez zakończenia epizodów. Właściwie jest zwyczajna gra AA podzielona na epizody. Co prawda widać tu ograniczone opcje które  są typowe dla gier tego typu. Mimo to jest to właściwie są to pełne gry. Tak naprawdę niewiem czemua taki format twórcy zdecydowali na taki format gry. Na ostatnim E3 zapowiedzieli grę o nazwie The Awesome Adventures of Capitan Spirit. Opowiada ona o chłopcu który marzy o zostaniu superbohaterem. Chociaż pomysł jest bardzo ciekawy, a gra ma być za darmo(też w to nie wierzę) to stylistyka oraz styl rozgrywki jest taki sam jak w Life is Strange. Ba, gra dzieje się nawet w tym samym uniwersum! Tak więc-czy The Walking Dead-final season zada decydujący cios grom epizodycznym? Co do Telltale: po pierwsze. Bardzo źle dzieje się z tej firmie. Wiele pracowników odchodzi z powodu złych warunków pracy. Zainteresowanie ich grami jest wręcz bym powiedział znikome. Mało brakowało, a o ostatnim sezonie The Walking Dead bym się w ogóle nie dowiedział. Sprawdźcie ile jest tu newsów o nim. Nie jest to co prawda ostatnia zapowiedziana  przez nich gra, ale The Wolf Among Us 2 jest wyraźnym aktem desperacji. Była to całkowicie autonomiczna opowieść która się dobrze sprzedała- więc może da się ją wydoić jeszcze raz. A co do Dontnod- będą je robić ciągle choć nie wiem czemu :)

Mam nadzieję, że nie napisałem bardzo słabo. Jest to mój pierwszy... artykuł? Jeśli można to tak nazwać. Zabrzmiało jak w jakieś gazecie.Na razie pisałem tylko recenzje i opinie. Niech nikt nie pisze "jak nie umiesz tego robić to nie rób!". Gdyby rodzice też mi tak mówili to bym nie umiał chodzić i mówić. Znowu zapraszam na mojego bloga: Newkolegi.blogspot.com.Wiem, że to wkurzające ale w dniu opublikowania Kącika Czytelniczego był rekord wyświetleń a więc...

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Ten fajny koleś
Oceń profil
+ +44 -
Pieknykapec
Ranking: 278 Poziom: 55
PD: 22394
REPUTACJA: 5905