Blog użytkownika RetroGralnia

RetroGralnia RetroGralnia 06.04.2019, 20:19
Nie Tylko Giełdy - Gdzie Dawniej Kupowano Gry i Komputery?
176V

Nie Tylko Giełdy - Gdzie Dawniej Kupowano Gry i Komputery?

Koniec lat ‘80 i początek lat ‘90 to dekada ogromnego rozwoju domowej informatyki. Prawdziwy boom związany z pojawieniem się komputerów, konsol, gier. Wbrew powszechnej opinii dla większości osób źródłem zdobywania tych dóbr nie były sławne giełdy komputerowe, bo większość graczy nie mieszkała w tych kilku miastach w których się odbywały.

Przed rokiem 94 w Polsce prawa autorskie nie obejmowały gier i programów. Dzięki temu, to co teraz nazywamy piractwem było czymś w pełni legalnym i nie ściganym przez prawo. I - co równie ważne - w społecznej percepcji nie było postrzegane jako cokolwiek złego.

Eldorado taniego oprogramowania skończyło się w roku 94 wraz z pojawieniem się nowej ustawy o ochronie praw autorskich. Zarówno sprzedający, jak i kupujący musieli się dość szybko przystosować do nowej sytuacji.

Gdy pojawił się nowy nośnik - płyta CD - początkowo zmieniło się niewiele. Gdy natomiast pojawiły się pierwsze domowe nagrywarki pojawiły się kompletnie nowe możliwości. Powoli do domów trafiało też nowe medium - internet.
 

Tagi: giełda komputerowa retro retrogralnia

Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +7 -
RetroGralnia
Ranking: 56232 Poziom: 16
PD: 778
REPUTACJA: 384