Blog użytkownika ps4xbox360

ps4xbox360 ps4xbox360 07.04.2018, 09:04
YouTube o grach - kogo podglądacie?
789V

YouTube o grach - kogo podglądacie?

Wiadomo granie graniem ale czasami w podróży, w przerwach w pracy, na wykładach nie mamy możliwości grać ale zawsze możemy o grach posłuchać. Zastanawiam się czy tak jak ja też macie swoich ulubionych youtuberów opowiadających o naszym hobby.

quaz9

Kanał, z którym jestem związany najdłużej prowadzony przez Tomka Drabika. Powodów dla, którego oglądam każdy materiał jest co najmniej kilka. Zacznę od najbardziej trywialnego, mianowicie Tomek pochodzi z tego samego miasta co ja więc uznajmy, że to taki lokalny patriotyzm. W jego materiałach cenię pomysł. Nie znajdziemy tutaj wszechobecnych Let`s playów i to jak najbardziej na plus bo osobiście tego nie trawię. Co zatem znajdziemy? Przede wszystkim recenzje gier na różne platformy, zarówno gry AAA jak i małe indyki. Każdy materiał poprzedzany jest także mniej lub bardziej dowcipnym wprowadzeniem w którym to autor za pomocą różnych rekwizytów wprowadza nas do świata gry. Same materiały są bardzo rzetelnie przygotowane, gry nie są oceniane w skali liczbowej, mamy jedynie opis zalet i wad z krótkim podsumowaniem. Warto odnotować też częstotliwość pojawiania się materiałów, średnio raz na tydzień natomiast dopracowanych na maxa. Od jakiegoś czasu autor, żyje tylko ze swojej działalności na kanale, wcześniej pracował na etacie więc co za tym idzie, produkuje materiały także sponsorowane. W tym miejscu zaznaczę, że nie są to zwyczajne reklamy zachwalające cechy produktu a całe historie, które naprawdę przyjemnie się ogląda. Nie ukrywam, że autor ma podobny gust w kwestii gier do mnie, dodając do tego barwę głosu, pomysłowość i profesjonalizm czyni go moim ulubiony youtuberem growym.

 

Remigiusz Maciaszek

Ten youtuber ma kilka kanałów, jest on także bardzo znany zarówno w kręgu graczy ale nie tylko. Zacząłem go oglądać kilka lat temu, kiedy skupiał się tylko na grach, w późniejszym czasie zajmował się także kwestiami nazwijmy to społecznymi kręcąc różne serie materiałów włącznie z vlogami. Autor ten charakteryzuje się tym, iż wrzuca bardzo dużo treści na swój kanał. Mi osobiście nie wszystko podchodzi aczkolwiek skupię się na tym co lubię najbardziej. Przede wszystkim to seria materiałów, w których gra z "ekipą" czyli kolegami w najróżniejsze gry od Rainbowa przez Wormsy po Monopoly. Lubię obserwować interakcję między ekipą, widać, że w co by nie grali to bawią się świetnie. Podoba mi się też to, że w większość gier, w które grają nie są wymiataczami, popełniają błędy, czasem gra wygląda bardzo nieudolnie natomiast to wszystko okraszone jest fajnym humorem. Z punktu widzenia osoby, która jest bliżej casuala niż hardcorowego gracza to dość istotne. Dodam, że sam autor jest dość pocieszny, dobrze zbudowany z brodą starszy Pan o bardzo spokojnym głosie - w sam raz do poduszki albo do auta.

 

Gramy na Maxa

Tutaj o tyle sytuacja jest ciekawa, że chłopaki z Gramy na Maxa prowadzą audycję w radiu w Lublinie więc część z użytkowników może ich słuchać, ja niestety mogę jedynie oglądać materiały wrzucane na kanał. Znajdziemy tutaj zarówno recenzje jak i luźne pogadanki o grach. To co charakteryzuje wszystkie materiały to fakt, iż nie są prowadzone przez jedną osobę a minimum dwie. Nawet w przypadku recenzji chłopaki dyskutują o grze a nie czytają wcześniej przygotowanego tekstu. Takie podejście znajdzie zarówno zwolenników jak i przeciwników bowiem spontaniczność wiąże się czasami z problemem tempa materiałów, większym chaosem, oraz nie zawsze super poprawnym językiem. Ja jednak doceniam ich pracę bowiem widać, że to grupka zapaleńców, którzy mają jakiś pomysł na siebie. Nie słyszałem o innych audycjach traktujących o grach więc to dodatkowy plus. 

 

Na koniec kanał, niezwiązany z grami a z technologią, który sobie upodobałem tworzony przez Kubę Klawitera (znany z Big Brothera oraz TVN Turbo). Polecam ten kanał aby być na bieżąco z różnymi około technologicznymi newsami - Seria TechWeek. Pojawiają się także relacje z targów oraz branżowych eventów. Moim zdaniem bardzo przystępny dla każdego, użytkowy kanał. To co go wyróżnia to lekkość prowadzenia, uśmiech, rzetelność i obiektywizm.

 

A jakie są wasze ulubione kanały związane z grami? Macie jakichś twórców, których polecacie?

Tagi:

Oceń notkę
+ +14 -

Oceń profil
+ +16 -
ps4xbox360
Ranking: 2228 Poziom: 33
PD: 5409
REPUTACJA: 2418