Blog użytkownika vorimenn

vorimenn vorimenn 08.12.2019, 17:15
X019, czyli Inside Xbox oraz Xbox FanFest – moje osobiste wrażenia oraz podsumowanie
1392V

X019, czyli Inside Xbox oraz Xbox FanFest – moje osobiste wrażenia oraz podsumowanie

BIGGEST. INSIDE XBOX. EVERThe Biggest Inside Xbox Episode of the Year. Tak Microsoft w tradycyjnie wyolbrzymiony już dla siebie sposób reklamował ostatni w tym roku odcinek programu Inside Xbox, który odbył się podczas X019 w Londynie. Czy tak rzeczywiście było? Czy Asobo Studio dołączy do XGS? Emocje zdążyły już opaść, więc podsumuję mniej więcej różne zapowiedzi wraz ze swoimi doświadczeniami w ramach święta Xboksa, na którym byłem osobiście.

X0 zostało przywrócone po 12 latach przerwy i miało miejsce w Meksyku, w którym Xbox cieszy się podobno dużą popularnością, a szczególnie marka Gears of War. X018 podsumowałem, na gorąco, w swoim pierwszym blogowym wpisie. Tuż po zakończeniu się imprezy rozpoczęło się typowanie następnych potencjalnych miejsc, w którym mogłaby się odbyć następna edycja. Ja od razu postawiłem na Londyn. Sprawdziło się, co zostało zapowiedziane już podczas E3 2019.

Tegoroczne X019, wraz ze specjalnym epizodem Inside Xbox, było mocniej zareklamowane, a także postawiono na większą otwartość. Bilety była dostępne do kupienia dla każdej zainteresowanej osoby. Najszybciej rozeszły się czwartkowe przepustki na Xbox FanFest i Inside Xbox, chociaż słyszałem, że można było skontaktować się z supportem Microsoftu, aby przeniesiono wstęp z piątku lub soboty na czwartek. Miałem to szczęście i udało mi się kupić bilet na parę minut przed tym jak zostały już wyprzedane! Warto dodać, że wszystkie pieniądze z ich zakupu zostały przeznaczone na cele charytatywne dla SpecialEffect.

Pod koniec września Aaron Greenberg (GM, Xbox Games Marketing) w rozmowie dla MCV powiedział:

We think of both E3 and X019 as the big beats of the year. We unveiled a lot of big news at E3, and X019 will be another key event for us. We’re going to have a lot of surprises. We have a huge spring planned, so between this holiday and E3 next year we have a record number of games coming out, so that event will be the perfect opportunity to showcase all those.

Pomimo swojej typowo PR-owej formułki, zasugerowało to pojawienie się nowych tytułów. I tak właśnie było.

Z końcem października w mediach społecznościowych Xboksa rozpoczęto publikowanie zajawek związanych z obecnością różnych studiów first-party należących do Microsoftu podczas X019, a były to Ninja TheoryinXile entertainmentMojangObsidian Entertainment oraz Rare. To właśnie na brak zapowiedzi kompletnie nowych tytułów, szczególnie od Microsoftu, narzekano po zeszłorocznym X018, a także na parę innych rzeczy (np. zrobienie z show wielkiej reklamy Xbox Game Pass czy dziki tłum).

Na parę dni przed 14 listopada potwierdzono obecność 12 gier od Xbox Game Studios (m.in. Microsoft Flight Simulator, Minecraft Dunegons, Sea of Thieves, CrossfireX, Wasteland 3), wraz z zapowiedziami trzech nowych gier (co wyciekło na dzień przed), duże zapowiedzi związane z Xbox Game Pass oraz nowe informacje na temat Project xCloud.

Przejdźmy więc do oceny NAJWIĘKSZEGO. KIEDYKOLWIEK. INSIDE XBOX… ;)

Tagi: CrossFire X inside xbox inXile Entertainment Londyn Microsoft Microsoft Flight Simulator minecraft dungeon Mojang Ninja Theory Obsidian Entertainment phil spencer Project xCloud Rare Sea of Thieves Wasteland 3 x019 Xbox Game Pass

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +48 -

SEE THE FUTURE.
Oceń profil
+ +92 -
vorimenn
Ranking: 71 Poziom: 72
PD: 47360
REPUTACJA: 46689