(Bez)Imienne rozmyślania

Przy myszce i padzie

BZImienny BZImienny 05.07.2019, 11:14
Piątkowa GROmada #144 - Quake History Edition
793V

Piątkowa GROmada #144 - Quake History Edition

W ramach dzisiejszego odcinka zamiast wrażeń z ogrywania produkcji po raz kolejny historia pewnej serii. Serii będącej wstrząsem dla rynku, nie tyle z nazwy, co zastosowanej technologii.

Witam was w kolejnym odcinku GROmady w ramach którego będzie opowieść o serii autorskim projekcie id Software, Quake, czyli będącej dla dewelopera powodem do dumy serią strzelanin. Pierwsza odsłona zadebiutowała w czerwcu 1996 roku i ku uciesze twórców/wydawcy okazała się hitem nie tyle ze względu na zastosowaną technologię, ale przede wszystkim za bycie kolejną wyborną strzelaniną. Pierwsza odsłona doczekała się dwóch dodatków, kontynuacji, a ostatnio czempionów. 

Jakie w moim przypadku były początki obcowania z serią? Najpierw był to gdzieś tam ogrywany Quake, a potem (przeskoczoną drugą odsłonę nadrobiłem stosunkowo niedawno) na poważnie był dopiero Quake III: Arena. Dużo później Quake IV, a jakiś czas temu Quake: Champions, którego to tam zostawiłem gdzieś za sobą, ponieważ do mnie nie przemawiał.

Tyle celem wstępu, zaprasza do lektury. A patronować jej będzie pierwszy Ranger, samotna maszyna do zabijania. Na drugiej stronie tekst, na trzeciej Źródła oraz informacje o Ankiecie.

Quake is Carnage. Carnage is Good.

The Hero z Quake I. Źródło: https://rome.(...)ay-quake

Tagi: historia dewelopera Nieznane historie Piątkowa GROmada quake znani twórcy

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +34 -

Here comes the RECKONING
Oceń profil
+ +154 -
BZImienny
Ranking: 63 Poziom: 69
PD: 41465
REPUTACJA: 12620