SKLEP

(Bez)Imienne rozmyślania

Przy myszce i padzie
BZImienny BZImienny 01.03.2019, 12:50
SI w grach - pozytywne przykłady
681V

SI w grach - pozytywne przykłady

Blog w ramach którego będzie wyliczanką, w której ramach przedstawię ranking, który mam wrażenie, jest często pomijany - sztuczna inteligencja. Ale to nie tylko wyliczanka, ale i próba wytłumaczenia, jak ona działa. 

Myślą przewodnią bloga niech będą następujące słowa - "My prediction is a little bit controversial. I think the next giant leap of the game AI is actually artificial intelligence", Alex J. Champanard, GDC 2013

Witam was w pierwszym niezwiązanym z cyklem Piątkowa GROmada blogiem mojego autorstwa, gdzie przedstawię pokrótce pozytywnie wyróżniającą się sztuczną inteligencję. Tematyka, która jest moim zdaniem często pomijana, zwłaszcza przy recenzjach. A jej projekt - tak samo jak wizja świata czy aspekty techniczne - wpływa na to, jak człowiek odbiera inną produkcję. Będę się przy tym starał nie tylko wytłumaczyć, dlaczego to SI spotkało się z pozytywnym odbiorem, ale i pokrótce objaśnić jak ono działa.

Zwyczajem wpisów z GROmady będzie podział na strony w tradycyjnym formacie jedna produkcja - jedna strona. Pamiętajcie też, że takich produkcji może być tu dość sporo - dzielcie się więc swoimi typami. Miłej lektury. ;)

Spis Treści:

  • Jeden bóg, jedna bestia i wielu wyznawców (Black & White)
  • Istotny Plan (F.E.A.R.)
  • Mądrzy zanim to było modne (Half-Life)
  • Trzech aktorów, jeden łowca i trup (Obcy: Izolacja)
  • Złodziej, którzy prawie nie wyszedł z cienia (Thief: The Dark Project)
  • Niewymienieni, ale warci uwagi

Ewentualne zdjęcia pochodzą z zacytowanych prac, zrzuty ekranu omawianych gier ze strony mobygames.com, a kosmita z wiki poświęconej Obcy: Izolacja.

Tagi: black & white F.E.A.R. half-life Obcy: Izolacja rywalizacja sztuczna inteligencja thief

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +25 -

You are one man, but it's still not fair. For US.
Oceń profil
+ +114 -
BZImienny
Ranking: 100 Poziom: 64
PD: 33194
REPUTACJA: 8320
Miesięcznik PSX Extreme