(Bez)Imienne rozmyślania

Przy myszce i padzie
BZImienny BZImienny 14.12.2018, 00:07
Piątkowa GROmada #115 - Worms Edition
780V

Piątkowa GROmada #115 - Worms Edition

Siódma pisana przeze mnie GROmada w której będzie wyprawa, jakiej się początkowo nie spodziewałem. Niemniej, przeprowadzę was przez pewną serię strategii turowych, które stanowią istotną część mojego growego życia. Poczynając od odsłon z końcówki zeszłego wieku aż po niedoszłe. Jak to było napisane na polskim wydaniu jednej z wersji: "Miliony ludzi na świecie ma robaki. Dołącz do nich, to naprawdę przyjemne". (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi)

Witam was w kolejnym odcinku GROmady w ramach którego opowiem wam o wrażeniach z serii Worms, strategii turowych, której twórcą jest Andy Davidson, a jej obecnym opiekunem brytyjskie studio Team 17 Software. O początku serii w skrócie opowiedziałem tutaj.

W skrócie - był to pomysł młodego hobbysty Andy Davidsona (roboczo nazwany Total Wormage), który choć wyglądał na ciekawy, nie przyjął się. Obecni tam pracownicy studia Team 17 pokochali go jednak  i dość szybko doszli do tego, że kilka lat później ukazały się pierwsze Wormsy. Potem ich pomysłodawca pracował w studiu do Worms: Armageddon, po czym z niej odszedł, a wrócił dopiero przed Worms: Revolution. Samo studio w międzyczasie starało się jakoś zmienić formułę - wtedy też pojawiła się pierwsza odsłona w 3D. Ostatnią odsłoną serii jest Worms W.M.D., które zebrało bardzo pochlebne opinie i jest w opinii wielu jedną z lepszych odsłon. Ale nie tylko jej się przyjrzę, ale i tym "dziwnym eksperymentom", które choć miały szczęście co do pomysłu, zawodziły trochę co do ich realizacji. 

W ramach tego bloga podzieliłem omawiane odsłony tak, że naprzemiennie będą wersje w 2D i 3D. Spis treści kształtuje się następująco:

  • Worms Armageddon
  • Worms 3D
  • Worms World Party (Remastered)
  • Worms 4: Mayhem (Worms: Ultimate Mayhem)
  • Worms Reloaded (aka Worms 2: Armageddon)
  • Worms Forts: Oblężenie (Worms Forts: Under Siege)
  • Worms W.M.D. (Weapon of Mass Destruction)

Informacje na temat ankiety na ostatniej stronie. Miłej lektury.

Zrzuty ekranu przy Worms 3D oraz Worms Forts: Under Siege pochodzącą ze strony mobygames.com.

Tagi: klasyki party games Piątkowa GROmada strategia worms 2: armageddon worms armageddon worms forts under siege worms ultimate mayhem worms w.m.d

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +36 -

Here comes the RECKONING
Oceń profil
+ +149 -
BZImienny
Ranking: 69 Poziom: 68
PD: 39912
REPUTACJA: 11801