Blog użytkownika Kaszydo

Kaszydo Kaszydo 03.11.2017, 22:32
Straszny, straszniej, najstraszniej
1078V

Straszny, straszniej, najstraszniej

Komiksy, mangi i nie tylko z dreszczykiem.

Halloween w Polsce się co prawda nie obchodzi... Ba takie ekscesy w dniu Wszystkich Świętych nie są postrzegane zbyt przychylnie zwłaszcza przez starsze pokolenie. Jednak na sklepowych pułkach pojawiają się odpowiednie dekoracje (kupiłam sobie urocze lamki w kształcie nietoperków, na choinkę jak znalazł) i słodycze, organizuje się zabawy z kostiumami i coraz częściej widzi poprzebierane dzieci zbierające słodycze. Ramówka telewizyjna też zapełnia się klasycznymi horrorami, a księgarnie i sklepy z grami urządzają tematyczne wyprzedaże. I ja dałam się wciągnąć w ten klimat, i zebrało mi się na wspomnienia. Przygotowałam więc parę propozycji związanych z Halloween, zarówno tytułu bardziej znane jak i te mniej.

 

KOMIKSY

 

1. Tomb of Dracula (Marvel)

Co może być bardziej klasycznego na Halloween niż historia z wampirami. Głównymi bohaterami tej 70 zeszytowej serii są łowcy wampirów ścigający legendarnego Hrabiego Dracule. Tomb of Dracula może nie jest najstraszniejszym tytułem na tej liście ale połączenie superbohaterów, wampirów i innych nadprzyrodzonych istot ­­daje zaskakująco ciekawą historie. Poza debiutującym Blade’em, Hrabiemu stawią czoło również Dr Strange i Silver Surfer.

2. Hellblazer/Constantine (DC/Vertigo)

Klasyczna propozycja. Przygody Jhona Constantina, egzorcysty, magika, detektyw paranormalnego zaczęły się od komiksu Swamp Thing w 1984r. Cztery lata później dostał własny tytuł. Constantine nie jest jednak naszym typowym bohaterem. Posługując się podstępem, kłamstwami i manipulując innymi narobił sobie więcej wrogów niż przyjaciół a jego zwycięstwa często miały gorzki smak. Choć zmieniali się autorzy Jhon Constantine jest z nami do dziś i jest jedną z najpopularniejszych postaci w świecie komiksu.

3. Johnny the Homicidal Maniac (Slave Labor Graphics)

­­­Jeśli oglądaliście kreskówkę Invider Zim (o której później) może słyszeliście o tym tytule. Jeśli nie to już śpieszę z wyjaśnieniem. Głównym bohaterem jest Johnny. Jhonny lubi zabijać (i jakimś cudem zawsze uchodzi mu to na sucho). Lubi też torturować ludzi i zwierzęta. Czasem myśli o samobójstwie. Ogólnie bardzo przyjemny ten nasz kolega Jhonny. A tematyka komiksu też jest bardzo przyjemna: depresja, rzeź, fekalia, gwałt i wiele innych zakrawających o bluźnierstwo tematów. Dodajmy do tego specyficzną kreskę Vasqueza i możecie być pewni, że JtHM będzie niezapomnianym przeżyciem.

4. Beast of Burden – Animal Rites (Dark Horse Comics)

Mam wielką słabość do psów. Właściwie to do wszystkich zwierząt. Więc komiks w którym to właśnie one grają główną rolę od razu mnie zainteresowała. W Beast of Burden towarzyszymy dosyć nietypowej grupie badającej zjawiska paranormalne. Członkami jej jest pięć psów: Ace (Husky), Rex (Doberman), Jack (Beagle), Whitey (Jack Russell Terrier) i Pugsley (Mops), oraz kot, Orphan (później przyłącza się jeszcze jeden kot, który kiedyś należał do czarownicy). Nasze dzielne czworonogi chronią ludzi i inne zwierzęta przed duchami, wilkołakami, zombi i innymi nadnaturalnymi stworzeniami. Każda historia jest świetnie napisana i graficznie ten tytuł jest prześliczny. Polecam

5. Wytches (Image)

Po ten komiks sięgnęłam głównie przez rysownika którym jest, werble proszę… JOCK! Artysta chyba najbardziej rozpoznawany za swoje świetne okładki (http://comic(...)over.jpg). Jego niepokojący styl bardzo sprawdza się w tejj historii. Te rozbryzgi, różne kolory… w jednej chwili myślisz, że nic tam nie ma ale im bardziej się przyglądasz tym bardziej jesteś pewien, że coś się chowa między drzewami. Historia obraca się wokół rodziny Rooksów, która przeprowadza się do małego miasteczka by uciec przed bolesnymi wydarzeniami z przeszłości. Jednak coś w ciąż prześladuję córkę, Sail i nie ma zamiaru zostawić jej w spokoju. (Zapomniałabym… ten komiks wydało Mucha Komiks pod tytułem Wiedźmy)

Tagi: Anime komiks kreskówka manga

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +27 -

Oceń profil
+ +46 -
Kaszydo
Ranking: 3189 Poziom: 33
PD: 5460
REPUTACJA: 2531